نقش کلاژن در سلامت پوست، مو و استخوان و منابع آن


در سلامت پوست، مو و استخوان و آن. مصرف مکمل کافی نیست. به گفته کارشناسان، C و باید به همراه هم مصرف شوند، زیرا اگر سطوح C در پایین باشد، به میزان کافی تولید نخواهد شد.

یکی از فراوان‌ترین پروتئین های موجود در انسان است که بخش بزرگی از پوست، مو، و ها را شکل می دهد و از این رو، جای شگفتی نیست که واژه ای مطرح و بزرگ در دنیای زیبایی محسوب شود.

در ،

به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از “ریدرز دایجست”، یک پلی پپتید، حاوی ترکیبی از اسید آمینه ها مانند پرولین و گلاسین که در تمام بافت همبند، غضروف، استخوان، و پوست دارند، است. انسان به نیاز دارد، اما این ماده در تولید می شود و بر همین اساس، بیشتر افراد نیازی به افزودن پودر به غذاهای خود یا مصرف آن در قالب یک مکمل ندارند.

و انسان

به گفته نیکول اسینگا، متخصص تغذیه، انسان را به طور کامل جذب نمی کند و از این رو، ایده مصرف مکملی که می تواند به صورت مستقیم رشد استخوان و و مو را بهبود ببخشد، نادرست است. آن چه انجام می دهد تجزیه در دستگاه گوارش به اسید آمینه هایی است که در هر جایی که به آنها نیاز دارد، استفاده می کند، اما به طور خودکار پوستی درخشان را برای شما به ارمغان نمی آورد. از جنبه مثبت، مصرف مکمل می تواند را به تولید بیشتر تشویق کند.

و پوست

پیش از این که به امید بهبود شرایط پوست خود مصرف مکمل را آغاز کنید، این مساله را مد نظر قرار دهید که در حال حاضر داده ها یا مطالعات علمی دقیق بسیار اندکی درباره های خوراکی دارند. در نتیجه، همچنان به طور قطع نمی توان گفت که این مکمل ها برای پوست افرادی که یک غذایی متعادل با انواع پروتئین مانند مرغ، ماهی، تخم مرغ، مغزهای خوراکی و ماست را دنبال می کنند، هیچ گونه فایده معنی داری خواهد داشت یا خیر.

و مو

با افزایش سن انسان، سطوح طبیعی در کاهش می یابند، که دلیل خوبی برای مد نظر قرار دادن استفاده از مکمل های محسوب می شود. بنابر پژوهش های صورت گرفته، به حمایت و افزایش پروتئین های سازنده مو کمک می کند، که از ریزش مو پیشگیری کرده، رشد مو را تشویق می کند، و پدیدار شدن تارهای سفید مو را به واسطه پشتیبانی از ساختار سالم فولیکول مو، جایی که رنگدانه تولید می شود، کاهش می دهد. افزون بر این، مکمل های نشان داده اند در درمان موهای خشک و شکننده به واسطه تامین رطوبت لازم مو بسیار موثر هستند.

در ،

، غذایی، و سبک زندگی

مصرف مکمل کافی نیست. به گفته کارشناسان، C و کلاژن باید به همراه هم مصرف شوند، زیرا اگر سطوح C در پایین باشد، کلاژن به میزان کافی تولید نخواهد شد. کاهو، میوه های قرمز، میوه های خانواده مرکبات و هویج همگی به طور طبیعی تولید کلاژن را تقویت می کنند. در کنار روند طبیعی کاهش تولید کلاژن در به واسطه افزایش سن، عوامل سبک زندگی مدرن مانند استرس، غذایی ضعیف، و عدم تعادل سلامت سلامت روده نیز می توانند توانایی در تولید کلاژن را کاهش دهند.

انواع کلاژن

سه نوع کلاژن دارند: کلاژن نوع یک ۹۰ درصد از پوست، مو، ها، اندام ها، استخوان، و رباط ها را شامل شده و از این رو، بهترین گزینه برای پوست و زیبایی است. کلاژن نوع دو با غضروف در است، در شرایطی که کلاژن نوع سه در پروتئین فیبری در استخوان، غضروف، عاج دندان، تاندون و دیگر بافت های همبند دارد.

کلاژن

شما می توانید در اشکال مختلف کلاژن دریافت کنید: قرص های کلاژن حاوی تا یک گرم کلاژن در هر قرص هستند و می توانند محتوی C نیز باشند که به تولید کلاژن بیشتر در کمک می کند. همچنین، پودر و مایع کلاژن در دسترس هستند و برای افرادی که در خوردن قرص دارند گزینه هایی بهتر محسوب می شوند. اگر گیاهخوار یا وگان هستید نیز در حال حاضر مکمل های کلاژن گیاهخوارپسند و وگان پسند دارند که حاوی ترکیبی از اسید آمینه ها، عصاره های گندم، و ها به جای مواد تشکیل دهنده حیوانی هستند. با مصرف گوشت ماهی، گوشت گاو، و گوشت مرغ نیز می توانید از غذایی خود کلاژن دریافت کنید.

از چه موادی در یک مکمل کلاژن دوری کنیم

در شرایطی که ترکیب C و اسید هیالورونیک برای افزایش فواید مکمل کلاژن خوب است، برخی مواد تشکیل دهنده دارند که باید از آنها دوری کنید که از آن جمله می توان به CoQ10، گلوکوزامین، و آرژنین اشاره کرد. در شرایطی که به خودی خود مفید هستند، اما این مواد ارزش کمی برای مکمل های کلاژن دارند و به هزینه خرید شما اضافه می کنند. همچنین، از خرید مکمل های کلاژن حاوی پرکننده هایی مانند مالتودکسترین، طعم دهنده ها یا قندها، روغن ها، و مواد مصنوعی پرهیز کنید.

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.