نقش کلاژن در سلامت پوست، مو و استخوان و منابع آن


در سلامت پوست، مو و استخوان و آن. تنها مصرف مکمل کافی نیست. به گفته کارشناسان، ویتامین C و باید به همراه هم مصرف شوند، زیرا اگر سطوح ویتامین C در بدن پایین باشد، به میزان کافی تولید نخواهد شد.

یکی از فراوان‌ترین پروتئین های موجود در بدن انسان است که بخش بزرگی از پوست، مو، و ناخن ها را شکل می دهد و از این رو، جای شگفتی نیست که واژه ای مطرح و بزرگ در دنیای زیبایی محسوب شود.

در ،

به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از “ریدرز دایجست”، یک پلی پپتید، حاوی ترکیبی از اسید آمینه ها مانند پرولین و گلاسین که در تمام بافت همبند، غضروف، استخوان، و پوست وجود دارند، است. بدن انسان به نیاز دارد، اما این ماده در بدن تولید می شود و بر همین اساس، بیشتر افراد نیازی به افزودن پودر به غذاهای خود یا مصرف آن در قالب یک مکمل ندارند.

و بدن انسان

به گفته نیکول اسینگا، متخصص تغذیه، بدن انسان را به طور کامل جذب نمی کند و از این رو، ایده مصرف مکملی که می تواند به صورت مستقیم رشد استخوان و و مو را بهبود ببخشد، نادرست است. آن چه بدن انجام می دهد تجزیه در دستگاه گوارش به اسید آمینه هایی است که بدن در هر جایی که به آنها نیاز دارد، استفاده می کند، اما به طور خودکار پوستی درخشان را برای شما به ارمغان نمی آورد. از جنبه مثبت، مصرف مکمل می تواند بدن را به تولید بیشتر تشویق کند.

و پوست

پیش از این که به امید بهبود شرایط پوست خود مصرف مکمل را آغاز کنید، این مساله را مد نظر قرار دهید که در حال حاضر داده ها یا مطالعات علمی دقیق بسیار اندکی درباره های خوراکی وجود دارند. در نتیجه، همچنان به طور قطع نمی توان گفت که این مکمل ها برای پوست افرادی که یک رژیم غذایی متعادل با انواع پروتئین مانند مرغ، ماهی، تخم مرغ، مغزهای خوراکی و ماست را دنبال می کنند، هیچ گونه فایده معنی داری خواهد داشت یا خیر.

و مو

با افزایش سن انسان، سطوح طبیعی در بدن کاهش می یابند، که دلیل خوبی برای مد نظر قرار دادن استفاده از مکمل های محسوب می شود. بنابر پژوهش های صورت گرفته، به حمایت و افزایش پروتئین های سازنده مو کمک می کند، که از ریزش مو پیشگیری کرده، رشد مو را تشویق می کند، و پدیدار شدن تارهای سفید مو را به واسطه پشتیبانی از ساختار سالم فولیکول مو، جایی که رنگدانه تولید می شود، کاهش می دهد. افزون بر این، مکمل های نشان داده اند در درمان موهای خشک و شکننده به واسطه تامین رطوبت لازم مو بسیار موثر هستند.

در ،

، رژیم غذایی، و سبک زندگی


تنها مصرف مکمل کافی نیست. به گفته کارشناسان، ویتامین C و باید به همراه هم مصرف شوند، زیرا اگر سطوح ویتامین C در بدن پایین باشد، به میزان کافی تولید نخواهد شد. کاهو، میوه های قرمز، میوه های خانواده مرکبات و هویج همگی به طور طبیعی تولید را تقویت می کنند. در کنار روند طبیعی کاهش تولید در بدن به واسطه افزایش سن، عوامل سبک زندگی مدرن مانند استرس، رژیم غذایی ضعیف، و عدم تعادل سلامت سلامت روده نیز می توانند توانایی بدن در تولید را کاهش دهند.

انواع

سه نوع وجود دارند: نوع یک ۹۰ درصد از پوست، مو، ناخن ها، اندام ها، استخوان، و رباط ها را شامل شده و از این رو، بهترین گزینه برای پوست و زیبایی است. نوع دو با غضروف در ارتباط است، در شرایطی که نوع سه در پروتئین فیبری در استخوان، غضروف، عاج دندان، تاندون و دیگر بافت های همبند وجود دارد.

شما می توانید در اشکال مختلف دریافت کنید: قرص های حاوی تا یک گرم در هر قرص هستند و می توانند محتوی ویتامین C نیز باشند که به تولید بیشتر در بدن کمک می کند. همچنین، پودر و مایع در دسترس هستند و برای افرادی که در خوردن قرص مشکل دارند گزینه هایی بهتر محسوب می شوند. اگر گیاهخوار یا وگان هستید نیز در حال حاضر مکمل های گیاهخوارپسند و وگان پسند وجود دارند که حاوی ترکیبی از اسید آمینه ها، عصاره های گندم، و ویتامین ها به جای مواد تشکیل دهنده حیوانی هستند. با مصرف گوشت ماهی، گوشت گاو، و گوشت مرغ نیز می توانید از رژیم غذایی خود دریافت کنید.

از چه موادی در یک مکمل دوری کنیم

در شرایطی که ترکیب ویتامین C و اسید هیالورونیک برای افزایش فواید مکمل خوب است، برخی مواد تشکیل دهنده وجود دارند که باید از آنها دوری کنید که از آن جمله می توان به CoQ10، گلوکوزامین، و آرژنین اشاره کرد. در شرایطی که به خودی خود مفید هستند، اما این مواد ارزش کمی برای مکمل های دارند و تنها به هزینه خرید شما اضافه می کنند. همچنین، از خرید مکمل های حاوی پرکننده هایی مانند مالتودکسترین، طعم دهنده ها یا قندها، روغن ها، و مواد مصنوعی پرهیز کنید.

(Visited 4 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.