فواید و خواص ترخون برای بیماری‌ها از جمله آرتریت و فیبرومیالژیا


و برای بیماری‌ها از جمله و . دارای آثار ضد درد قابل توجه است. افزون بر این، دارای آثار ضد التهابی است که آن را به انتخابی عالی در درمان اختلالات درد، از جمله و تبدیل می کند.

یکی از گیاهان دارویی پر مصرف در غذاهای فرانسوی محسوب می شود. این گیاه دارای دو نوع اصلی است که شامل فرانسوی و روسی می شوند. برگ های هر دو نوع برای آشپزی یا تهیه دارو مورد استفاده قرار می گیرند، اما نوع فرانسوی عطر و طعم بهتری دارد.

فواید و خواص ترخون برای بیماری‌ها از جمله آرتریت و فیبرومیالژیا

و برای بیماری‌ها از جمله و

از سلامت و کاربردهای

به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از “کر۲″، گیاهی با ظاهر علف مانند است و اندکی عطر و طعم رازیانه یا شیرین بیان دارد. از ویژگی های درمانی قدرتمندی برخوردار است و از این رو، مصرف آن برای سلامت بدن می تواند بسیار مفید باشد. بهتر است از برگ های تازه استفاده کنید زیرا این گیاه هنگامی که خشک می شود بیشتر ویژگی های دارویی خود را از دست می دهد.

جایگزین آسپرین

پژوهشی که در نشریه Pharmaceutical Biology منتشر شد، نشان داد که دارای آثار ضد درد قابل توجه است. افزون بر این، دارای آثار ضد التهابی است که آن را به انتخابی عالی در درمان اختلالات درد، از جمله و تبدیل می کند. همچنین، پژوهشی که در نشریه Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine منتشر شد، نشان داد که قند بسیاری از نشانگرها برای درد و التهاب را افزایش می دهد، اما زمانی که عصاره در کنار قند مصرف شد، این سطوح کاهش یافت، که نشان دهنده آثار ضد التهابی و ضد درد است.

برای تهیه چای می توانید یک قاشق غذاخوری از تازه را در یک فنجان آب جوش بریزید و اجازه دهید ۱۰ دقیقه دم بکشد. چای را صاف کرده و بنوشید. سه بار در روز می توانید این چای را بنوشید.

عادی ساز فشار خون

به گفته جیمز دوک، گیاه شناس مشهور، حاوی شش ترکیب متفاوت است که با کاهش فشار خون پیوند خورده اند.

کاهش درد دندان

هنگامی که یونانی های باستان دریافتند که جویدن می تواند موجب بی حسی دهان شود، استفاده از این گیاه دارویی برای درمان دندان درد را آغاز کردند. از آنجایی که دارای یک ترکیب بی حس کننده قوی به نام اوژنول است، پژوهش های جدید آن چه را که یونانی های باستان کشف کرده بودند را تایید کرده است. با بی حس کردن احساس در دهان گزینه ای طبیعی برای کمک به کاهش درد دندان است.

ضد دیابت بالقوه

پژوهش اولیه هیجان انگیزی که در نشریه Journal of Ethnopharmacology منتشر شد، نشان داد که عصاره ترشح انسولین توسط لوزالمعده را تحریک می کند، که در تنظیم قند خون نقش دارد. این مطالعه جدید امیدواری برای ارائه درمان های جایگزین برای دیابت را افزایش داده است.

تقویت کننده انرژی

در قرن اول، نویسنده رومی به نام پلینی به این نکته اشاره کرد که از احساس خستگی در سفرهای طولانی جلوگیری می کند. در شرایطی که پژوهشی جدید در این زمینه صورت نگرفته است، اما مد نظر قرار دادن این ویژگی ضرری ندارد.

(Visited 4 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.