درمان آفتاب سوختگی شدید پوست


درمان پوست . افراد باید حتماً از کرم‌های ضد آفتاب به خصوص در فصل تابستان استفاده کنند زیرا قرار گرفتن در آفتاب باعث پیری و شکستگی کلاژن‌های می‌شود. متخصص و مو گفت: کسی که دچار شده می‌تواند از کرم‌های حاوی کرتون‌های درجه پایین استفاده کند، این کرم التهاب را کم می‌کند و بعد از آن می‌توانند از کرم ترمیم‌کننده برای بازسازی استفاده کنند.

به گزارش شفا آنلاین،صفیه چعباوی‌زاده متخصص و مو در خصوص آبرسانی برای گفت: چربی خاصی به‌طورطبیعی در ناحیه است که باعث جذب ونگهداری آب می شود و از خشکی می کند افرادی که بطور سرشتی فاقد این چربی خاص هستند توانایی نگهداری آب را ندارندو دچار خشکی می‌شوند. باید بررسی شود که یک در چه طیفی از خشک تا مرطوب قرار دارد.

این متخصص و مو افزود: برای انجام آبرسانی به وسیله کرم‌های مرطوب کننده باید میزان چربی و آب این کرم‌ها به حدی باشد که احساس رطوبت به دست دهد اما از طرفی احساس چربی و روغنی در نداشته باشیم.

وی گفت: یکی دیگر از مواردی که به آبرسانی کمک می‌کند مصرف آب است هر چه یک دچار کم آبی شود علائم را در بیشتر نشان می‌دهد.

چعباوی‌زاده ادامه داد: هر اندازه که چربی کرم‌های مرطوب‌کننده بیشتر شود این کرم‌ها به حیطه نرم‌کننده‌ها وارد می‌شوند و برای ‌های خیلی خشک مناسب هستند.

وی توصیه کرد: افراد باید حتماً از کرم‌های ضد آفتاب(Sunscreens) به خصوص در فصل تابستان استفاده کنند زیرا قرار گرفتن در آفتاب باعث پیری و شکستگی کلاژن‌های می‌شود.

این متخصص و مو گفت: برای اینکه یک قوام داشته باشد و دیرتر دچار چین و چروک شود باید از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کرد. در درازمدت فردی که در آفتاب قرار گرفته است در مقایسه با یک دیگر پیرتری خواهد داشت.

چعباوی زاده یکی دیگر از مشکلات قرار گرفتن در آفتاب را آفتاب‌ سوختگی(Sun burn) عنوان کرد و افزود: این آفتاب سوختگی بستگی به رنگ افراد دارد مثلاً کسانی که روشن‌تری دارند بیشتر مبتلا به آفتاب سوختگی می‌شوند. همچنین مدت‌ زمان در آفتاب و محل زندگی بسیار مؤثر است.

وی گفت: بسیاری از افرادی که برای گرفتن آفتاب در کنار دریا و استخر روباز قرار می‌گیرند دچار آفتاب سوختگی و عوارض آن می‌شوند.

این متخصص و مو در خصوص کرم‌های ضد آفتاب بیان داشت: spf در واقع به معنی فاکتور محافظتی آفتاب است که بصورت عدد(۱۵،۳۰، ۵۰ و ۶۰) نمایش داده می شود،
یک ضد آفتاب باspf30 محافظت کافی وقابل قبول رادارد و برای انتخاب یک ضد آفتاب مناسب علاوه برspf ان به سایر مثل ضد uvA و uvB بودن آن،فیزیکال یا شیمیایی بودن ان،فاقد چربی و یا چرب بودن ان،و اینکه ضد آفتاب مرطوب کننده وضد چروک یا اینگه رنگی و یا بی رنگ است،هم باید توجه کرد.

چعباوی زاده افزود: پیشنهاد می‌کنم در انتخاب ضد آفتاب از متخصصین کمک بگیرید تا با توجه به کثرت انواع َضد آفتاب ها ونوع تان بهترین گزینه برای شما انتخاب شود.

این متخصص و مو گفت: یکی دیگر از ضررهای قرار گرفتن در آفتاب است و بهتر است افرادی که در آفتاب هستند هر دو ساعت یک بار کرم خود را تمدید کنند ولی اگر در محیط بسته هستند در موقعی که در آفتاب قرار می‌گیرند کرم خود را تمدید نمایند.

وی گفت: کسی که دچار آفتاب‌ سوختگی شده می‌تواند از کرم و روغن افترسان استفاده کند. این روغن از التهاب کرده و ترمیم‌کننده است.

این متخصص و مو افزود: همچنین کسی که دچار شده می‌تواند از کرم‌های حاوی کرتون‌های درجه پایین استفاده کند، این کرم التهاب را کم می‌کند و بعد از آن می‌توانند از کرم ترمیم‌کننده برای بازسازی استفاده نمایند.

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.