تأثیر خواب مناسب روی شاد زیستن؛ مدت زمان یک خواب کافی چقدر است؟

تأثیر خواب مناسب روی شاد زیستن؛ مدت زمان یک خواب کافی چقدر است؟ اغلب ما از تأثیر خواب بر کیفیت زندگی آگاه هستیم؛ می دانیم یک خواب خوب و به اندازه تا چه حد بر خلق و حوی ما اثرگذار است؛ اما آیا می دانیم برای داشتن روحیه ای شاد چند ساعت خواب در روز لازم است؟ آیا می توان عدد دقیقی برای این منظور تعیین کرد؟

تأثیر خواب مناسب روی شاد زیستن؛ مدت زمان یک خواب کافی چقدر است؟

تأثیر خواب مناسب روی شاد زیستن؛ مدت زمان یک خواب کافی چقدر است؟

به گزارش شفقنا زندگی، احساس شادمانی عمیق در زندگی نعمتی است که همه افراد از آن بهره مند نیستد. احساسی که این روزها برای دست یابی به آن فرمول های متفاوتی ارائه می شود. از میان حجم انبوه شیوه های شاد زیستن دانشمندان برای یک مورد اهمیت ویژه ای قائل هستند و آن چیزی نیست جز خواب کافی. زمانی که از خواب کافی صحبت می کنیم مقصودمان تنها یک عدد تقریبی ۶ الی ۷ ساعت استراحت در روز نیست؛ بلکه هدف یک عدد کاملاً دقیق با دقیقه و ثانیه است.

ممکن است برایتان خنده دارد و قدری عجیب باشد، اگر بدانید کارشناسان معتقد هستند تنها افرادی که هفت ساعت و ۶ دقیقه در طول روز می خوابند کاملاً احساس شادمانی دارند. بله؛ درست است همین ۶ دقیقه از نظر ما ناقابل و بی اهمیت می تواند ضامن حال خوب ما در زندگی باشد. این در حالی است که بالا رفتن ساعات خواب از این مقدار موجب کاهش احساس خوشحالی می شود.

جالب آنکه خواب کمتر از ۶ ساعت ۴۸ دقیقه احساس ناخوشنودی را در افراد تقویت می کند. بر اساس تحقیقات انجام شده، این گروه دائماً احساس نگرانی دارند و کمتر پیش می آید که شادمانی را تجربه کنند. در واقع، رمز شادی در همان ۶ دقیقه اضافی نهفته است که به شکل عجیبی حال انسان را تغییر می دهد. اهمیت میزان خواب در زندگی در شرایطی است که عوامل مختلف مانند: سن یا تأهل بر آن تأثیر مستقیم دارند.به گفته کارشناسان: آنهایی که در سنین کمتر از ۲۵ سال قرار دارند، فارغ از احساس شادی ساعات ساعات بیشتری را در شبانه روز می خوابند. مجردها نیز نسبت به متأهلین بیشتر می خوابند و آنهایی که جدا شده اند خواب کمتری دارند.

علی رغم نقش کلیدی خواب در کیفیت زندگی، این روزها بیشتر مردم به دلیل استرس، مشغله، شتاب زندگی و بسیاری عوامل دیگر خوابی خوب و با کیفیت را تجربه نمی کنند. مسئله ای که عوارضی خطر چاقی، دیابت، بیماری قلبی و سکته مغزی را افزایش می دهد. به همین خاطر، توصیه اکید می شود که در طول روز به میزان کافی بخوابید و همواره آن ۶ دقیقه طلایی را به یاد داشته باشید.

منبع ussanews

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.