کلم بروکلی می‌تواند کلید کنترل و درمان دیابت باشد


می‌تواند کنترل و درمان دیابت باشد. می‌تواند باشد چرا که مصرف ناشتای آن قندخون را به شدت متعادل سازی می‌کند. ۳۰۰ میلیون نفر در جهان به دیابت نوع ۲ مبتلا هستند. به گفته محققان شناسایی سولفورافان در کنترل دیابت تحول عظیمی را ایجاد می‌کند.

به گزارش شفا آنلاین، می‌تواند باشد چرا که مصرف ناشتای آن قندخون را به شدت متعادل سازی می‌کند. تحقیقات اخیر نشان داده است (Broccoli) با دیابت نوع ۲ سر سختانه مبارزه می‌کند. تغییر در سبک زندگی و کنترل اضافه وزن ۲ راه موثر در برای کنترل این بیماری قرن حاضر شناخته شده است.

آندرس روزنگرن از مرکز دیابت داشنگاه لوند در سوئد گفت: «سولفورافان» موجود در که ضد سرطان شناخته شده است از ابتلا به دیابت نوع ۲ نیز جلوگیری می‌کند. می‌تواند به عنوان یک غذای کاربردی برای افراد مبتلا به پیش دیابت نیز مفید باشد، بدین معنا که سطح قندخون این دسته از بیماران بالاتر از حد معمول بوده اما هنوز به دیابت نوع ۲ مبتلا نشده‌اند.

این مطالعه نشان داده است یکی از بهترین راه‌ها برای درمان و کنترل دیابت نوع ۲ در تمامی افراد به خصوص بیماران چاق است. سولفورافان در تمامی کلم‌ها یافت می‌شود اما منبع غنی آن است.

در مطالعه ۱۲ هفته‌ای که بر روی ۹۷ فرد چاق انجام گرفت، نشان داد مصرف ناشتای سطح گلوگز خون(Blood glucose) را به شدت کاهش می‌دهد.

۳۰۰میلیون نفر در جهان به دیابت نوع ۲ مبتلا هستند. به گفته محققان شناسایی سولفورافان در کنترل دیابت تحول عظیمی را ایجاد می‌کند.

جلوگیری از خطر ابتلا به بیماری‌های عروق کرونر، انواع سرطان‌ها، بالابردن سیستم ایمنی بدن، ضدالتهاب و سرشار از آنتی اکسیدان(Antioxidants) از خواص دیگر این سبزی فوق العاده است.

حملات قلبی، سکته مغزی، نابینایی، نارسایی کلیه ها و قطع عضو از ویرانی‌های این بیماری شایع محسوب می‌شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.