از بین بردن چین و چروک دور چشم با چند روش ساده و موثر


با . پوست اطراف چشم بسیار نازک است. با افزایش سن پیری چهره بیش از سایر نقاط در این ناحیه مشخص می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌شود، پوست اطراف چشم‌ها را مرتبا مرطوب نگاه دارید.

اطراف چشمانتان چروک افتاده که حتی زمانی که نمی‌‌خندید هم معلوم می شود؟ اصلا زیاد نگران این مشکل نباشید. شیوه های زیادی برای پوشاندن این خطوط یا آنها وجود دارد. برخی از این شیوه ها را با شما مرور می‌کنیم.

رفع با روغنهای گیاهی ضد چروک

پوست اطراف چشم بسیار نازک است. با افزایش سن پیری چهره بیش از سایر نقاط در این ناحیه مشخص می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌شود، پوست اطراف چشم‌ها را مرتبا مرطوب نگاه دارید. روغن‌های گیاهی برای این منظور مناسبند. ۲ بار در روز اطراف چشمتان را با مخلوطی از ۰/۵ میلی‌لیتر گلاب و ۳۰ میلی‌لیتر روغن ارجای گیاهی مرطوب کنید. اضافه کردن یک قطره اسانس شمعدانی و یک قطره اسانس رزماری به کرم روزانه یا استفاده روزانه از روغن بادام (almond oil)نیز مفید است. البته استفاده بیش از حد به طور حتم مضر است و باید بنا به نظر متخصص طب سنتی از این ترکیبات استفاده کنید.

رفع با ماسک بادام شیرین

با افزایش سن، پوست کلاژن و الاستیسینه خود را از دست می‌دهد. برای پیشگیری از بروز با افزایش سن بهترین کار رطوبت‌رسانی مرتب و چرب نگه داشتن پوست با روغن بادام شیرین است. برای این منظور ابتدا صورت را با آب خنک بشویید و خشک کنید و در حالی که هنوز پوست کمی مرطوب است یک چهارم قاشق چایخوری روغن بادام به اطراف چشم بمالید. روی پلک روغن نزنید و اضافه روغن را با دستمال کاغذی بگیرید. بهتر است روغن را در یخچال نگه دارید و در حالی که خنک است به پوستتان بمالید.

برای رفع تمرینات کنترل ماهیچه انجام دهید

مواد آرایشی، موادی شیمیایی هستند و جراحی‌های زیبایی همیشه نتایج جالبی ندارند. برخی تمرینات ماهیچه‌های صورت که مربوط به ورزش یوگاست به تقویت عضلات صورت و سفت‌تر شدن آنها کمک می‌کند. برای انجام این تمرین باید انگشت اشاره و شصت را بالا و پایین هر دو چشم گذاراید و چشم‌ها را باز ‌کنید. این تمرین را باید ۳ بار در روز تکرار کنید.

رفع با کرم ضد چروک مناسب

داخل کرم‌های ضد چروک ترکیباتی وجود دارد که جلوی چروک بیشتر را می‌گیرد. از جمله این ترکیبات می‌توان به اتینیل و ویتامین C اشاره کرد. رتینل به ساخت کلاژن بیشتر کمک می‌کند و باعث افزایش الاستیسینه و افزایش ضخامت اپیدرم می‌شود. ویتامین C نیز به تولید کلاژن و رفع کمک می‌کند و جلوی ظاهر شدن خطوط جدید را می‌گیرد. کرم ضد چروک را باید روزانه استفاده کنید. این کرم مناسب خانم‌های بالای ۳۵ سال است. قبل از خواب هم بهتر است کرم شب استفاده کنید.

سیمرغ

(Visited 5 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.