علت سردرد افراد وقتی در معرض کولر یا پنکه قرار می‌گیرند


افراد وقتی در معرض یا قرار می‌گیرند. برخی از افراد می‌گویند جلوی یا نمی‌توانند طاقت بیاورند و سردرد می‌گیرند. اگر شما در مقابل آبی دچار آبریزش از چشم و بینی و سرخی چشم می‌شوید یعنی یا به باد سرد و مرطوب آلرژی دارید.

علت سردرد افراد وقتی در معرض کولر یا پنکه قرار می‌گیرند

افراد وقتی در معرض یا قرار می‌گیرند

اگر جزو افرادی هستید که مقابل باد سرد وسایل سرمایشی مثل آبی، کولرگازی یا دچار سردرد می‌شوید به احتمال زیاد مبتلا به سینوزیت یا التهاب مخاط بینی هستید و باید بیماری زمینه‌ای را شناسایی و درمان کنید.

به گزارش شفا آنلاین،برخی از افراد می‌گویند جلوی یا نمی‌توانند طاقت بیاورند و سردرد می‌گیرند. اگر شما در مقابل آبی دچار آبریزش از چشم و بینی و سرخی چشم می‌شوید یعنی یا به باد سرد و مرطوب آلرژی دارید یا به عوامل حساسیت زایی که با روشن شدن آبی در هوا پخش می‌شود، حساسیت دارید. این مسئله راهی ندارد جز اینکه هرگز جلوی باد نخوابید و خود را تمیز نگه دارید و پوشال‌های آن را به موقع تعویض کنید.

آیا سرما و رطوبت باعث ایجاد بیماری‌های روماتیسمی می‌شود؟

باورهای مختلفی بین مردم وجود دارد مبنی بر اینکه سرما و رطوبت باعث ایجاد بیماری‌های روماتیسمی می‌شود، درحالی که این باور‌ها نادرست هستند.

هرچند سرما احساس درد را به دلیل گرفتگی عضلات در بعضی از بیماری‌های روماتیسمی مانند اسکلرودر می‌افزایش می‌دهد، اما هرگز علت ابتلای افراد به روماتیسم (Rheumatism) یا حتی تشدید آن نیست.

بیماران مبتلا به اسکلرودرمی به سرما حساس هستند و وقتی در معرض سرما قرار می‌گیرند، عروق اندام‌های تحتانی یا دست و پاهایشان منقبض می‌شود و دچار پدیده‌ای به نام رینود می‌شوند. در پدیده‌ی رینود به دلیل انقباض عروق، خون رسانی به انگشتان دست‌ها و پا‌ها مختل می‌شود و رو به سفیدی می‌رود. اگر این حالت ادامه پیدا کند به علت کمبود طولانی مدت اکسیژن در بافت، اندام‌ها به تدریج کبود و در مواردی حتی زخم می‌شوند، اما با گرم شدن انتها‌ها رنگ آن‌ها دوباره به حالت اول برمی گردد.

افرادی که به اسکلرودرمی و پدیده رینود مبتلا هستند باید هنگام مواجهه با سرما حتی قرار گرفتن در معرض باد اندام‌های تحتانی خود را به خوبی بپوشانند. البته منظور از پوشش، جوراب شیشه‌ای و شلوار نیست بلکه پوششی گرم مثل دستکش و لحاف است تا دچار درد و ناراحتی نشوید.

آیا می‌توان در اتاق نوزادان یا روشن کرد؟

یکی از موضوعات مهمی که در تابستان به آن باید توجه ویژه داشت، نخواباندن نوزادان و شیرخواران زیر باد مستقیم است. افت دمای بدن در نوزادان می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

نوزاد را باید دور از باد مستقیم و در اتاقی که دمای آن بین ۲۴ تا ۲۶ درجه سانتی گراد تنظیم شده خواباند.

باد مستقیم می‌تواند علائمی شبیه سرماخوردگی در کودکان ایجاد کند و زمینه ساز احساس خستگی، سردرد و کسالت، گرفتگی‌های عضلانی و خشکی پوست در کودک باشد.

به این نکته توجه داشته باشید که اگر کودک را به حمام می‌برید حتما را خاموش کنید و بعد از بیرون آمدن از حمام او را در معرض باد مستقیم قرار ندهید.

بازتاب‌ها و رفتارهای نوزاد در برابر سرما یک هشدار برای ماست. اگر کودکتان دچار آسم(Asthma) و حساسیت یا اختلالات تنفسی است، بیشتر به تمیزی توجه داشته باشید.

آبی محل مناسبی برای رشد باکتری و قارچ هاست و لازم است هر سال پوشال آن تعویض شود.

ایمنی کودک در مقابل و

نکته: در پشت بام هایی که در آن کبوتر یا حیوانات خانگی نگه می‌دارند این مسئله تشدید می‌شود.

اگر از گازی استفاده می‌کنید شاید به مشکل خاصی برنخورید، اما در مورد نکات ایمنی را فراموش نکنید و هرگز در اتاقی که روشن است، کودک خردسال خود را تن‌ها نگذارید. پره‌های روشن می‌تواند به شدت به سر انگشتان فرزندتان آسیب برساند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.