سطح پایین ویتامین دی (D) و احتمال افزایش اختلال نعوظ


دی () و . فقدان میزان کافی آفتاب ممکن است چراغ بازی اتاق خوابتان را خاموش کند. اختلال نعوظ مشکلی است که مردان زیادی در دنیا از آن رنج می برند. اختلال نعوظ می تواند به دلیل باشد.

به گزارش شفا آنلاین،تحقیقاتی که در ایتالیا انجام شده نشان می دهد که، می تواند اختلال نعوظ را افزایش دهد.

زمانی که محققان، ۱۴۳ مردی که درجات مختلف اختلال نعوظ داشتند را مورد آزمایش قرار داند، دریافتند که تقریبا نیمی از آنها داشته اند و فقط یک پنجم آن ها سطح مطلوبی از مواد مغذی داشته اند. علاوه بر این، مردانی که دچار اختلال نعوظ شدید بودند، نسبت به مردانی که در شرایط خفیف تری قرار داشتند، حدود ۲۴ درصد سطح در بدنشان کمتر بوده است.

با توجه به یادداشت نویسنده مطالعه، دکتر الساندرا باراسی و تیم تحقیقاتی اش، سطوح ناکافی از می تواند باعث تحریک تولید رادیکال های آزاد به نام یون سوپر اکسید شود. این رادیکال های آزاد سبب تخریب نیتریک اکسید شما می شود، مولکولی که به عملکرد درست رگ های خونی شما کمک می کند.

در نتیجه: خون رسانی به آلت مرد را سخت کرده و کارش را در رابطه جنسی سخت تر می کند.

به گفته دکتر لاری لیپشالتز مشاور اورولوژی سلامت مردان: نیتریک اکسید باعث ریلکس شدن عروق خونی می شود که در نتیجه جربان خون را افزایش داده و باعث ایجاد نعوظ در شرایط عادی می شود. بدون مقدار لازم از نیتریک اکسید ممکن است رگ های خونی شما به اندازه کافی منبسط نشده و اجازه ایجاد نعوظ را ندهند.

اگر شما از اختلال نعوظ رنج می برید، از دکترتان بخواهید که سطح بدنتان را کنترل کند. برای بیمارانی که دچار اختلال نعوظ به علت شده اند، بر اساس این مطالعه مصرف مکمل برای رسیدن به سطح بهینه ۳۰ نانوگرم بر میلی لیتر یا بیشتر توصیه می شود.

به گفته دکتر باراسی در تحقیقات اخیرش، مصرف مکمل برای مردانی که اختلال نعوظ ندارند می تواند به منزله به تاخیر انداختن اختلال نعوظ نگاه کرد.

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.