سطح پایین ویتامین دی (D) و احتمال افزایش اختلال نعوظ


() و اختلال نعوظ . فقدان میزان کافی ویتامین آفتاب ممکن است چراغ بازی اتاق خوابتان را خاموش کند. اختلال نعوظ مشکلی است که زیادی در دنیا از آن رنج می برند. اختلال نعوظ می تواند به دلیل کمبود ویتامین باشد.

به گزارش شفا آنلاین،تحقیقاتی که در ایتالیا انجام شده نشان می دهد که، ویتامین می تواند اختلال نعوظ را دهد.

زمانی که محققان، ۱۴۳ مردی که درجات مختلف اختلال نعوظ داشتند را مورد آزمایش قرار داند، دریافتند که تقریبا نیمی از آنها کمبود ویتامین داشته اند و فقط یک پنجم آن ها سطح مطلوبی از مواد مغذی داشته اند. علاوه بر این، مردانی که دچار اختلال نعوظ شدید بودند، نسبت به مردانی که در شرایط خفیف تری قرار داشتند، حدود ۲۴ درصد سطح ویتامین در بدنشان کمتر بوده است.

با توجه به یادداشت نویسنده مطالعه، دکتر الساندرا باراسی و تیم تحقیقاتی اش، سطوح ناکافی از ویتامین می تواند باعث تحریک تولید رادیکال های آزاد به نام یون سوپر اکسید شود. این رادیکال های آزاد سبب تخریب نیتریک اکسید شما می شود، مولکولی که به عملکرد درست رگ های خونی شما می کند.

در نتیجه: کمبود ویتامین خون رسانی به آلت مرد را سخت کرده و کارش را در رابطه جنسی سخت تر می کند.

به گفته دکتر لاری لیپشالتز مشاور اورولوژی سلامت : نیتریک اکسید باعث ریلکس شدن عروق خونی می شود که در نتیجه جربان خون را داده و باعث ایجاد نعوظ در شرایط عادی می شود. بدون مقدار لازم از نیتریک اکسید ممکن است رگ های خونی شما به اندازه کافی منبسط نشده و اجازه ایجاد نعوظ را ندهند.

اگر شما از اختلال نعوظ رنج می برید، از دکترتان بخواهید که سطح ویتامین بدنتان را کنترل کند. برای بیمارانی که دچار اختلال نعوظ به علت ویتامین شده اند، بر اساس این مطالعه مصرف مکمل برای رسیدن به سطح بهینه ۳۰ نانوگرم بر میلی لیتر یا بیشتر توصیه می شود.

به گفته دکتر باراسی در تحقیقات اخیرش، مصرف مکمل ویتامین برای مردانی که مشکل اختلال نعوظ ندارند می تواند به منزله به تاخیر انداختن اختلال نعوظ نگاه کرد.


مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*