علت سفیدی دهان در زمان بیدار شدن از خواب

علت سفیدی دهان در زمان بیدار شدن از خواب . محمد حسین حریرچیان درباره سفید شدن دهان در زمان بیدار شدن از خواب شبانه اظهار داشت: این افراد به دلیل تنفس دهانی زیادی که در خواب دارند، دچار این مسئله می‌شوند. عضو انجمن پزشکی خواب ایران به جزئیات علت سفیدی دهان در هنگام بیداری از خواب پرداخت.

به گزارش شفا آنلاین،محمد حسین حریرچیان درباره سفید شدن دهان در زمان بیدار شدن از خواب شبانه اظهار داشت: این افراد به دلیل تنفس دهانی زیادی که در خواب دارند، دچار این مسئله می‌شوند.

علت سفیدی دهان در زمان بیدار شدن از خواب

علت سفیدی دهان در زمان بیدار شدن از خواب

این متخصص(Expert) گوش و حلق و بینی ادامه داد: اصول درست این است که افراد در خواب دهانشان بسته و ترجیحاً از بینی تنفس کنند، زیرا بینی خاصیت مرطوب کنندگی و گرم کردن هوا را بسیار بهتر انجام می‌دهد، و مسلماً سفید شدن دهان در زمان بیدار شدن از خواب شبانه رخ نمی‌دهد.

عضو انجمن پزشکی خواب ایران ادامه داد: بیمارانی که انسداد بینی دارند و یا از دوران بچگی این اختلال را دارند، با دهان باز می‌خوابند.

حریرچیان تصریح کرد: علی‌الخصوص بسیاری از افرادی که خروپوف می‌کنند، این افراد با دهان باز می‌خوابند، بنابراین زمانی که تنفس از دهان انجام پذیرد منجر به خشکی مخاط داخل دهانی می‌شود و این امر باعث خواهد شد که یک حالت سفیدی در زمان بیدار شدن در دهانشان ایجاد شود.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.