تأثیرات شگفت انگیز پیاز قرمز در برابر سلول‌های سرطانی


در برابر . محققی که درباره خواص مطالعه کرده است گفت: «پیاز زمینه‌ای را فراهم می‌آورد که به سمت مرگ سلولی هدایت شوند و با ایجاد و تشدید محیطی نامطلوب برای ، همراه با درهم‌گسیختن راه‌های ارتباطی میان این سلول‌ها از رشد و گسترش آنها جلوگیری می‌کند».

که از نظر تغذیه‌ای منبعی غنی از فلانوئید به شمار می‌رود، به گفته محققانی در کانادا، برای از بین بردن کارکردی بسیار عالی دارد و می‌تواند به مبارزه علیه سرطان پستان و روده بزرگ کمک کند.

به گزارش شفاآنلاین، «عبدالمنعم مُریَّن»، دانشجوی دکترای دانشگاه گوئلف در انتاریو و محققی که درباره خواص این ماده غذایی مطالعه کرده است گفت: «پیاز زمینه‌ای را فراهم می‌آورد که به سمت مرگ سلولی هدایت شوند و با ایجاد و تشدید محیطی نامطلوب برای ، همراه با درهم‌گسیختن راه‌های ارتباطی میان این سلول‌ها از رشد و گسترش آنها جلوگیری می‌کند».

بر اساس یافته‌های این مطالعه که بتازگی در نشریه Food Research International منتشر شده است، پیاز حاوی سطوح بالایی از کوئرستین (quercetin) است. کورستین یک پلی‌فنل گیاهی از گروه فلاوونوئیدها محسوب می‌شود که در بسیاری از میوه‌ها و سبزیجات، گیاهان برگی و مغزدانه‌ها موجود است و از جمله خواص آن می‌توان به کاهش التهاب و درمان آلرژی اشاره کرد.

طبق نتایج این تحقیق، در علاوه بر اینها مقادیر زیادی آنتوسیانین (Anthocyanin) موجود است که سبب تقویت خواص پاکسازی مولکول‌های کوئرستین می‌شود: «انتوسیانین ماده‌ای مرتبط با رنگ میوه‌ها و سبزیجات است و به که جزو تاریکترین رنگها محسوب می‌شود قدرت بیشتری برای درمان سرطان(cancer) و مبارزه با می‌بخشد».

هر چند محققان در مطالعه اول خود با بررسی چگونگی از بین بردن با مصرف پیاز پرداختند و دریافتند که همه پیازها خاصیت ضد سرطانی دارند اما سپس پنج نوع پیاز را مورد آزمایش قرار دادند و متوجه شدند نوعی که حلقه یاقوتی‌رنگ دارد و سخت، سفت، بلندتر و به رنگ قرمز تیره‌تر است، ویژگی برتری را از این لحاظ به خود اختصاص می‌دهد.

گروه مطالعاتی کوئرستین استخراج شده از این پنج گونه متفاوت پیاز را با پستان و روده بزرگ تماس داد و شاهد نتیجه موثر آن در از بین بردن بود.

گام بعدی این تحقیق، انجام آزمایش‌های انسانی است و محققان ابراز امیدواری کرده‌اند که در صورت تایید می‌توان از آن عصاره یا قرص‌هایی ساخت که برای درمان طبیعی سرطان بتوان از آنها استفاده کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.