× بستن تبلیغات

خواص روغن کرچک و تأثیرات این روغن روی زیبایی

خواص روغن کرچک و تأثیرات این روغن روی زیبایی. حتما تا به حال اسم روغن کرچک را شنیده‌اید و یا از آن استفاده کرده‌اید. اما آیا می‌دانید که این روغن چه خواص شگفت‌انگیزی در افزایش زیبایی طبیعی چهره و پوستتان دارد. خیلی از خانم‌ها برای رسیدن به زیبایی و جذابیت بیشتر، از مواد طبیعی و شیمیایی گوناگونی استفاده می‌کنند که همان طور که می‌دانید، مواد طبیعی تاثیر کندتر اما عمیق‌تر و کم‌خطرتری دارند. یکی از بهترین روغن‌های طبیعی برای افزایش زیبایی، روغن کرچک است… معجزه روغن کرچک برای زیبایی صورت.

به گزارش شفا آنلاین:حتما تا به حال اسم روغن کرچک (Castor oil) را شنیده‌اید و یا از آن استفاده کرده‌اید. اما آیا می‌دانید که این روغن چه خواص شگفت‌انگیزی در افزایش زیبایی طبیعی چهره و پوستتان دارد؟ با آگاهی از این خواص بی‌نظیر، حتما به استفاده از آن ترغیب خواهید شد.

۱. لب‌های نرم و زیبا: اگر به دنبال داشتن لب‌هایی نرم، حجیم و پر هستید، باید حتما از روغن کرچک استفاده کنید. هر روز صبح و یا شب‌ها قبل از خواب کمی روغن کرچک به روی لب‌ها بمالید و بگذارید به ری لبتان باقی بماند. این روغن برای مرطوب و نرم شدن لب‌ها فوق‌العاده است و در ضمن سریعا جذب می‌شود و لب‌هایی چاق و چله را برایتان ایجاد می‌کند.

۲. ابروهای پر: خیلی از افراد از ابروهایشان به دلیل کم‌پشتی و خالی بودن در بعضی از قسمت‌ها شکایت دارند، اگر در خانه روغن کرچک دارید؛ این شکایت بی‌مورد است. شب‌ها قبل از خواب با یک پنبه، کمی روغن کرچک به ابروها بمالید و منتظر باشید تا بعد از چند روز، نتیجه آن را کاملا مشاهده کنید. این کار را به یک برنامه روتین تبدیل کنید.

۳. پوستی درخشان و تازه: آیا می‌دانید که روغن کرچک می‌تواند پوستتان را عمیقا پاکسازی کند و تمام سلول‌های مرده آن را برطرف کند؟ روغن کرچک برای درخشان کردن پوست و همچنین روشن کردن رنگ طبیعی آن بسیار مفید است و می‌توانید آن را با یک پنبه به پوستتان بمالید و کمی ماساژ دهید تا جذب پوستتان گردد. بعد از یک ساعت با آب ولرم یا سرد صورتتان را بشویید.

۴. پوستی مرطوب و کاملا سالم: طبق این دستور عمل کنید تا پوستی کاملا مرطوب داشته باشید:

مقداری روغن کرچک و روغن زیتون را با یکدیگر مخلوط کنید و آن را به تمام پوستتان بمالید و ماساز دهید تا جذب پوست شود.

حالا با یک لیف حمام تمیز و آب ورم، پوستتان را بشویید.

این مراحل را پشت هم، سه تا چهار بار انجام دهید.

۳ بار در هفته با انجام این دستور، حتما شاهد تغییرت عالی و بزرگی در کیفیت و زیبایی صورتتان خواهید بود.

۵. مژه‌های زیبا: برای پرپشت شدن و ضخیم شدن تارهای مژه‌هایتان، هر شب کمی از این روغن را با یک گوش‌پاکن به مژه‌ها بمالید و تا صبح با آن بخوابید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.