راه‌ها و روش‌هایی برای جلوگیری از درد پهلو هنگام دویدن


و برای از درد پهلو هنگام . کسانی که تازه ورزش را شروع کرده اند، بیشتر مستعد هستند. این ها تنفس سریع و کوتاه می کنند و پیش از اینکه ماهیچه های شکم خود را با ورزش تطبیق دهند فشار زیادی بر آن ها می آورند. اگر شما هم هنگام دچار (Flank pain) میشوید و دیگر نمیتوانید ادامه بدهید بهتر است راه های از هنگام را بدانید.

علت هنگام

کسانی که تازه ورزش را شروع کرده اند، بیشتر مستعد هستند. این ها تنفس سریع و کوتاه می کنند و پیش از اینکه ماهیچه های شکم خود را با ورزش تطبیق دهند فشار زیادی بر آن ها می آورند

آیا تا بحال برایتان اتفاق افتاده که وسط یک دوی عالی باشید، ناگهان یک درد پهلوی وحشتناک به سراغتان بیاید؟

این اتفاق، در واقع یک گرفتگی یا اسپاسم است که توسط فشار ناشی از بالا و پایین رفتن دیافراگم شما در هنگام و برخورد آن به کبدتان بوجود می آید! این درد، یک ناراحتی شایع برای دوندگان است، و به احتمال زیاد در بقیه تمرینتان ادامه می یابد. با این ۴ گام، شما می توانید زرنگ تر از آن درد پهلوی آزار دهنده باشید.

قبل از ، حرکت کششی انجام دهید

دیافراگم شما، عضله ای است که باید درست به اندازه ی همسترینگ شما کشیده شود! برای از ، این کشش ساده را هر روز انجام دهید:دست راستتان را بالا ببرید و سپس نیم تنه تان را به سمت چپ خم کنید و ۳۰ ثانیه در این وضعیت بمانید. این کار را برای طرف دیگر نیز تکرار کنید.

لب هایتان را غنچه کنید

برای از قبل از اتفاق افتادن، بر الگوی تنفستان تمرکز کنید. مطمئن شوید که در هنگام ، آهسته یا پیاده روی، از طریق دهانتان دم و بازدم انجام می دهید، و هرگز نفستان را نگه نمی دارید. یک روش محبوب برای از و کاهش آن در طول گرفتگی، جمع کردن لب هایتان در هنگام نفس کشیدن است، زیرا این کار به شما کمک می کند بر تنفس عمیق، تمرکز کنید.

آب کافی بنوشید

قبل و در طول تمرین تان، هیدراته بمانید. شما به ازای هر ۱۵ دقیقه ورزش به ۰٫۱ تا ۰٫۲ لیتر آب نیاز دارید. کم آب شدن بدن باعث کمبود اکسیژن در عضلات شما شده و باعث می شود حتی یک تمرین آسان، چالش برانگیز بنظر برسد.

وعده های غذایی قبل از تمرین را کوچک در نظر بگیرید

حداقل سه ساعت قبل از ورزش، از خوردن وعده های غذایی سنگین اجتناب کنید. اگر برای افزایش انرژی تمرینتان به یک خوردنی کوچک نیاز دارید، یک ساعت قبل از تمرین، یک میان وعده سبک بخورید. وجود غذای بیش از حد در شکم شما باعث فشار در دیافراگم، و در نتیجه مسبب بروز در هنگامی می شود که شروع به ورزش کردن می کنید.

منبع : سلامتی

(Visited 4 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.