تصاویری دیدنی از وسیع‌ترین رودخانه‌ی جهان


تصاویری دیدنی از . در سواحل جنوب شرقی آمریکای جنوبی، بین اروگوئه و آرژانتین، یک جریان باریک از اقیانوس اطلس وجود دارد. این جریان قیفی شکل حدود ۲۹۰ کیلومتر طول دارد و و محلی است که رودهای اروگوئه و پارانا در آن به هم می پیوندند.

برترین ها: در سواحل جنوب شرقی آمریکای جنوبی، بین اروگوئه و آرژانتین، یک جریان باریک از اقیانوس اطلس وجود دارد. این جریان قیفی شکل حدود ۲۹۰ کیلومتر طول دارد و و محلی است که رودهای اروگوئه و پارانا در آن به هم می پیوندند. این قسمت «ریو د لا پلاتا» یا رودخانه نقره ای نام دارد و افراد مختلف آن را رودخانه، خلیج یا دریای مرزی می نامند.

جغرافی دانان می گویند رودخانه نقره ای دقیقا یک رودخانه نیست اما مدخل است که رودخانه های پارانا و اروگوئه داخل آن می ریزند. اما در اروگوئه و آرژانتین آن را معمولا رودخانه در نظر می گیرند که به اقیانوس اطلس می ریزد. برای آن هایی که رودخانه نقره ای را رودخانه می دانند، عریض ترین رودخانه جهان است که حداکثر عرض آن به ۲۲۰ کیلومتر می رسد و برای دیگر وسیع ترین خور جهان.

رودخانه نقره ای اولین بار توسط اسپانیایی ها در سال ۱۵۱۶ دیده شد و آن را «دریای آب شیرین» نامیدند. نام امروزی آن توسط سباستین کابوت گذارده شد که مطالعات دقیقی روی این رودخانه و انشعابات آن در سال ۱۵۲۰ انجام داد. امروزه ساحل رودخانه نقره ای یکی از پرجمعیت ترین مناطق اروگوئه و آرژانتین است. بوینس آیرس یکی از بزرگترین نواحی شهری جهان و پایتخت اروگوئه و بزرگترین شهرش، مونته ویدئو نیز در ساحل این رودخانه قرار دارند.

(Visited 17 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.