تصاویری زیبا از گل پوش کردن نمای ساختمانی در میلان

تصاویری زیبا از گل پوش کردن نمای ساختمانی در میلان . یک استودیوی معماری در همکاری رنگارنگ با هنرمند محیط زیست «کورنلیوس گاوریل» نمای ساختمانی در میلان را به یک باغ معلق تبدیل کرده است. برترین ها: یک استودیوی معماری در همکاری رنگارنگ با هنرمند محیط زیست «کورنلیوس گاوریل» نمای ساختمانی در میلان را به یک باغ معلق تبدیل کرده است. این اینستالیشن نمای یکی از دیوارها را با آبشاری از گل پوشانده است.

بیش از ۲۰۰۰ گیاه این پروژه را تشکیل می دهند، گل های خوشبویی مثل رز، زنبق و میخک و گیاهان معطری مثل اسطوخودوس، رزماری و نعناع. عناصر گیاهی زیبا طوری ترتیب داده شده اند که یک پرده نقش دار را تداعی کند و بر تنوع رنگ، شکل و ابعاد آن ها تاکید کند. علاوه براین آرایش عمودی کف تا سقف گل ها نمای عادی بیرونی را به یک اثر هنر عمومی زنده تبدیل می کند و مردم تا دعوت به راه رفتن در امتداد آن می کند. علاوه بر اینکه سعی شده از گل ها و گیاهان خوشبو و معطر استفاده شود بوی مصنوعی هم برای این اینستالیشن تعبیه شده است.

نکته جالبی که در این پروژه متوجه آن می شوید این است که ریشه این گل ها به گیاه سیب زمینی متصل شده است. این ترفند قدیمی مواد مغذی لازم برای گل ها را فراهم می کند و باعث دوام بیشتر گل ها و در نتیجه این پروژه هنری می شود.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.