رابطه جنسی (زناشویی) پس از زایمان امکان پذیر است؟ (+۱۶)


رابطه جنسی (زناشویی) پس از زایمان است؟ اگر طبیعی داشته باشید، نباید بلافاصله به فکر کنید چون ممکن است دردناک باشد. شفا آنلاین: ممکن است خیلی از افراد بپرسند، می‌توان بعد از داشت یا نه؟

به نقل از روزنامه «ایندیپندنت»، دکتر راگنی راجاسینگام، سخنگوی دانشگاه زنان و انگلیس درباره پس از گفته: «اگر طبیعی داشته باشید، نباید بلافاصله به فکر کنید چون ممکن است دردناک باشد. اما این که رابطه از چه زمانی شروع شود کاملاً بستگی به زن دارد. او باید ببیند که چه زمانی احساس آمادگی دارد و درد زیادی را متحمل نخواهد شد. شاید بهتر باشد او در ابتدا از ژل استفاده کند. اما اگر زن پس از دچار خون‌ریزی شود، احتمال عفونت وجود دارد. این عفونت خطری جدی است و زنان باید مراقب باشند.»

اما آیا اثری روانی روی زنان دارد؟ او می‌گوید: «این بستگی به میزان حمایتی دارد که از زن می‌شود. همچنین رفتار خود زن و انتظاراتش. اگر شما انتظار داشته باشید که بلافاصله به همان‌جایی برگردید که بودید، اوضاعتان دشوار می‌شود. شما دیگر از یک فرد مستقل تبدیل شده‌اید به فردی که زندگی یک نفر دیگر کاملاً وابسته به شماست. زنان می‌توانند به این چالش‌ها غلبه کنند اما اغلب انتظار جامعه از آنها این است که مادری خندان باشند و همیشه لبخند بزنند. آن‌ها باید بدانند که چنین چیزی واقعیت ندارد. اوضاع مادران بسته به حمایتی که از آنها می‌شود و دوستانی که دارند، می‌تواند آسان یا سخت باشد.»


سلامانه

(Visited 35 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.