تولد سنگین وزن ترین نوزاد جهان (تصاویر)


(تصاویر) . یک نوزاد خانواده چینی وقتی متولد شد، حدود ۷ کیلوگرم وزن داشت و قد وی نیز دو برابر متوسط دیگر نوزادان به هنگام بود. وبسایت ساعت ۲۴: یک نوزاد خانواده چینی وقتی متولد شد حدود ۷ کیلوگرم وزن داشت و قد وی نیز دو برابر متوسط دیگر نوزادان به هنگام بود.

نوزاد سنگین وزنی در استان شآنشی چین موجب رسانه‌ای شدن آن شد.

این نوزاد که ۷ کیلو وزن دارد و قد وی نیز دو برابر قد متوسط دیگر نوزادان به هنگام است، به شکل سزارین در شهر شیان که در استان شآنشی قرار دارد متولد شده و با توجه به شرایط کنونی‌اش، خانواده نام “کانگکانگ” را که معنی تندرستی می‌دهد برای وی انتخاب کرده‌اند.

“کانگکانگ” ۶ کیلو و ۷۰۰ گرم وزن دارد و قد آن بیشتر از متوسط قد نوزادان، به ۵۸ سانتی‌متر می‌رسد.

به گفته پدر این نوزاد سنگین‌وزن، همسر ۳۵ ساله‌اش کمی “چاق” است و از دیابت بارداری رنج می‌برد و دچار اختلالاتی در هنگام خوردن بود، به همین دلیل با توصیه پزشکان به رژیم دانه‌خواری روی آورده بود. پزشکان به تبعیت از این رژیم غذایی احتمال نوزادی درشت را داده بودند، گرچه انتظار وزن زیاد تا ۷ کیلوگرم نمی‌رفت.

آقای وانگ، پدر این کودک می‌گوید: “پسرم در شکم مادرش مواد مغذی را به خوبی جذب کرده و برای همین سنگین به دنیا آمده است”.

گفته می‌شود دختر بچه ۸ ساله آنها نیز هنگام ۵ کیلوگرم وزن داشته اما الان دچار اضافه‌وزن نیست و اگر روندی که برای کودک دختر آنها به کار گرفته شد برای “کانگکانگ” نیز اعمال شود به کمک پزشکان مشکلات احتمالی برطرف می‌شود و فرزند آنها در بزرگسالی دچار اضافه‌وزن نخواهد بود.

برای مشاهده تصویر در اندازه واقعی روی عکس کلیک کنید

(Visited 17 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.