یک جزیره عجیب داخل یک جزیره بزرگ تر (تصاویر دیدنی از یک رخداد طبیعی)


یک یک بزرگ تر (تصاویر دیدنی از یک ) . شگفتی های طبیعی کره زمین تمامی ندارند و ما هر روز با موردی جدید برخورد می کنیم. دریاچه «تال» که در «لوزون» کشور مالزی قرار دارد، دارای موقعیتی خاص است که کمتر می توان مانند آن را مشاهده نمود. این منطقه دارای یک موقعیت سوم است و خود دریاچه نیز بخشی از آن به شمار می رود.

به عبارت دیگر، دریاچه تال خود دارای یک آتشفشانی است که درون آن ها آبگیر کوچک دیگری قرار دارد. آن دریاچه نیز دارای ای کوچک است که «نقطه آتش» نامیده می شود.

آتشفشانی بخشی از فوران های تاریخی این منطقه را تشکیل داده است. وجود آن باعث شده که آب آغشته به گوگرد باشد. دهانه ای که در بالای قرار دارد، اکنون با آب پر شده و دریاچه ای کوچک را پدید آورده است. «نقطه آتش» برآمدگی کوچکی از آبگیر مذکور به شمار می رود.

تنها این منطقه نیست که چنین شرایطی را تجربه می کند. مکانی بزرگ به وسعت ۱۶ هزار متر مربع در کشور کانادا دیده شده است که ویژگی هایی مشابه با لوزون دارد. شما می توانید از این لینک، آن را در سرویس نقشه گوگل ببینید.

این مکان بدون نام، در سال ۲۰۱۲ میلادی توسط «کن جنینگز» کشف شد. وی در حال جستوی سرویس نقشه گوگل بوده و پس از ساعت ها با این برخورد می کند. کانادا از این لحاظ یکی از سرشناس ترین کشور های جهان به شمار می رود.


این سرزمین بزرگترین دریاچه موجود در یک خشکی (دریاچه نتیلینگ در بافین)، بزرگترین موجود در یک آبگیر (مالیتولین در دریاچه هارون) و مواردی از این دست را درون خود جای داده است.

taal-lake-22-w700

taal-lake-47-w700

taal-lake-56-w700

victoria-island-15-w700

victoria-island-25-w700

نمایی از نقطه آتش در لوزون.

نمایی از نقطه آتش در لوزون.

برای مشاهده تصویر در اندازه واقعی روی عکس کلیک کنید

منبع:روزیاتو به نقل از amusingplanet

(Visited 7 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.