یک جزیره عجیب داخل یک جزیره بزرگ تر (تصاویر دیدنی از یک رخداد طبیعی)

یک جزیره عجیب داخل یک جزیره بزرگ تر (تصاویر دیدنی از یک رخداد طبیعی) . شگفتی های طبیعی کره زمین تمامی ندارند و ما هر روز با موردی جدید برخورد می کنیم. دریاچه «تال» که در جزیره «لوزون» کشور مالزی قرار دارد، دارای موقعیتی خاص است که کمتر می توان مانند آن را مشاهده نمود. این منطقه دارای یک موقعیت سوم است و خود دریاچه نیز بخشی از آن به شمار می رود.

به عبارت دیگر، دریاچه تال خود دارای یک جزیره آتشفشانی است که درون آن ها آبگیر کوچک دیگری قرار دارد. آن دریاچه نیز دارای جزیره ای کوچک است که «نقطه آتش» نامیده می شود.

جزیره آتشفشانی بخشی از فوران های تاریخی این منطقه را تشکیل داده است. وجود آن باعث شده که آب آغشته به گوگرد باشد. دهانه ای که در بالای جزیره قرار دارد، اکنون با آب پر شده و دریاچه ای کوچک را پدید آورده است. «نقطه آتش» برآمدگی کوچکی از آبگیر مذکور به شمار می رود.

تنها این منطقه نیست که چنین شرایطی را تجربه می کند. مکانی بزرگ به وسعت ۱۶ هزار متر مربع در کشور کانادا دیده شده است که ویژگی هایی مشابه با جزیره لوزون دارد. شما می توانید از این لینک، آن را در سرویس نقشه گوگل ببینید.

این مکان بدون نام، در سال ۲۰۱۲ میلادی توسط «کن جنینگز» کشف شد. وی در حال جستوی سرویس نقشه گوگل بوده و پس از ساعت ها با این جزیره برخورد می کند. کانادا از این لحاظ یکی از سرشناس ترین کشور های جهان به شمار می رود.

این سرزمین بزرگترین دریاچه موجود در یک خشکی (دریاچه نتیلینگ در جزیره بافین)، بزرگترین جزیره موجود در یک آبگیر (مالیتولین در دریاچه هارون) و مواردی از این دست را درون خود جای داده است.

taal-lake-22-w700

taal-lake-47-w700

taal-lake-56-w700

victoria-island-15-w700


victoria-island-25-w700

نمایی از نقطه آتش در لوزون.

نمایی از نقطه آتش در لوزون.

برای مشاهده تصویر در اندازه واقعی روی عکس کلیک کنید

منبع:روزیاتو به نقل از amusingplanet

مطالب مرتبط
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.