آیا این تابلوهای نقاشی نفرین شده و مصیبت بار هستند؟


آیا این تابلوهای نقاشی و هستند؟ در این مطلب ۶ تابلوی مرموز، شوم و مصیب آور را معرفی کرده ایم که هر کدام داستانی در خود دارند که بیشتر به افسانه شبیه است تا واقعیت، اما بسیار جالب و خواندنی هستند.

در مورد همه این تابلوها گفته شده که وجودشان در هر خانه ای به یک مصیبت مشخص و مشابه منجر شده و به همین خاطر آن ها را می دانند.

صحنه نمایش

2-108

هنرمندی به نام لائورا پی. این را از روی عکسی که توسط «جیمز کید» گرفته شده بود، ترسیم کرده است. او در رابطه با این گفته که هنگام گرفتن عکس هیچ مردی در کنار کالسکه قرار نداشته است اما در طول تکمیل تابلوی در سمت راست کالسکه جای گرفته.

بعدها مردم اعتقاد داشتند این جن زده شده زیرا هر زمان که آن را در جائی نصب می کردند باعث ایجاد آشوب و اغتشاش های غیرطبیعی می شده. به همین خاطر، سرانجام این سوزانده شده تا از عواقب نحسی آن پیشگیری شود.

پسرک گریان

3-99

یک هنرمند ایتالیایی به نام «برونو آمادیو»، پس از جنگ جهانی دوم ۶۵ پرتره از کودکان یتیم کرده و آن ها را به گردشگران فروخت. مشهورترین تابلوی وی، «پسرک گریان» است که در بسیاری از شهرهای انگلستان به عنوان تابلوی «» نیز شهرت دارد. یکی از افسانه هایی که به این نسبت می دهند این است که می گویند نقاش برای در آوردن اشک کودکان زیر چشم آنها کبریت روشن می کرده و امروز، نسخه های چاپی این در هر خانه و مکانی که بوده موجب آتش سوزی در آن منطقه شده است.

زن بارانی

4-97

این توسط هنرمند اوکراینی به نام Svetlana Telets ترسیم شده و یکی دیگر از تصاویر بسیار عجیب تاریخ محسوب می شود. هنرمند بیان داشته که این را در عرض ۵ ساعت کشیده و در تمام این زمان این طور به نظر می آمده که کسی دیگر با استفاده از دست های او این تصویر را می کند. همه خریداران این آن را پس داده و بیان داشته اند که موجب بی خوابی، پرخاشگری، استرس شده و این حس را منتقل می کرده که کسی دائما در حال تماشا کردن آن هاست.

پرتره ژنرال اسپانیایی به نام برناردو د گالوز

5-90

هتل گالوز در گاوستون واقع در تگزاس، یکی از بهترین مکان ها برای دوستداران داستان های ترسناک درباره ارواح است. مسافران این هتل بیان داشته اند که تابلوی پرتره ژنرال اسپانیایی به نام برناردو د گالوز به آنها خیره شده و حتی وقتی حرکت می کنند نیز مستقیم به آنها نگاه می کند و موجب وحشت حاضرین می گردد.

آیزل ورث مونالیزا

1-119

بسیاری از بازدیدکننده های موزه لوور پاریس بسیار مشتاق هستند تا تابلوی مونالیزا را از نزدیک مشاهده کنند. گفته می شود برخی از افراد با دیدن این به اختلالات گوناگونی دچار می شوند. از جمله می توان به عارضه استاندال (Stendhal) اشاره کرد که یک اختلال روانی است که فرد را هنگام مواجهه با آثار هنری با افزایش تپش قلب، سرگیجه، کاهش هشیاری، غش و گاه توهم روبرو می‌ کند.

همچنین گفته می شود که بیننده ی خیال می کند خودش در تصویر قرار دارد و این توهم موجب بروز خشم، پرخاشگری و حتی گاهی منجر به خودکشی می شود.

بد نیست اشاره کنیم که گفته می شود یک تابلوی دیگر از مونالیزا به نام «آیزل ورث مونالیزا» نیز وجود دارد که توسط خود داوینچی و حدود ۱۰ سال قبل از لبخند ژوکوند کشیده شده است. این در یک مجموعه شخصی و بیش از یک صد سال پیش پیدا شده و در حال حاضر در موزه پرادو در مادرید اسپانیا در معرض نمایش قرار دارد.

دست ها مانع او می شوند

6-83

هنرمندی به نام «بیل استون هم» این را ترسیم کرده و در رابطه با آن بیان داشته که این از روی عکس کودکی خود وی کشیده شده. دست های پشت شیشه نیز دنیای خیالی او در آن زمان هستند. اما این دست ها شبیه هیچ آرزو و رویایی نیستند و به همین خاطر، مردم اعتقاد دارند که این و رجیم است. مالکان این بیان داشته اند که شب هنگام کودکان این تصویر حرکت کرده و حالت هایی از سردرد و نگرانی را به آنها منتقل می کنند.

منبع: روزیاتو به نقل از brightside

(Visited 39 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.