تصاویر دیدنی از این قلعه حیرت آور و بی نظیر روی آب


تصاویر از این و روی . برترین ها: شهر سنت پترزبورگ در راس خلیج فنلاند در دریای بالتیک، زمانی توسط رشته ای از ها در خلیج محافظت می شد. بسیاری از این ها در داخل و اطراف جزیره کوتلین ساخته شدند که در میان گردنه باریک خلیج در فاصله ۳۰ کیلومتری سنت پترزبورگ واقع شده است. برخی از ها هم در سواحل خلیج در طول جزیره ساخته شدند. آن ها با هم یک دفاع قوی در برابر حملات دشمن از سمت دریا ایجاد می کردند. ساخت این ها به زودی پس از بنیان نهادن سنت پترزبورگ آغاز شد و در جنگ شمالی بزرگ در سال های ۱۷۰۰ تا ۱۷۲۱ تسریع شد. در طول دو قرن بعد، روسیه همچنان به تقویت منطقه ادامه داد و بیش از چهل بین سواحل شمالی و جنوبی خلیج فنلاند ساخت. تقریبا نیمی از این ها روی جزایر مصنوعی بنا شدند.

یکی از مشهورترین های خلیج، الکساندر است که به دستور امپراتور نیکولای اول و به نام برادرش امپراتور الکساندر اول نامگذاری شد. این بین سال های ۱۸۳۸ و ۱۸۴۵ ساخته شد. مانند بسیاری از های خلیج، الکساندر روی یک جزیره مصنوعی ساخته شد. پی این مجموعه از بیش از ۵۵۰۰ ستون ۱۲ متری تشکیل می شد که برای تقویت زمین در بستر دریا فرو رفته بودند. سپس با یک لایه شن و ماسه، یک لایه بلوک بتنی و یک لایه تخته سنگ گرانیتی پوشیده شده بود. روی آن هم یک ساختمان بیضی شکل با یک حیاط در مرکز آن ساخته شد. این ۹۰ متر در ۶۰ متر بود و سه طبقه و اتاق های کافی برای یک پادگان هزار نفری داشت. ۱۰۳ محل پرتاب توپ با فضای اضافی روی سقف برای ۳۴ اسلحه هم وجود داشت.

اگرچه این هیچ وقت در یک عملیات نظامی واقعی شرکت نکرد، اما نقش حیاتی در جنگ کریمه داشت زیرا از پایگاه دریایی روسیه در کرونشتات دربرابر تلاش های نیروی دریایی سلطنتی و ناوگان دریایی فرانسه محافظت کرد. حضور کافی بود تا دشمنان را از حمله به سنت پترزبورگ بازدارد، با این حال در قرن بیستم، اهمیت خود را باتوجه به توپخانه ها و ابزار نظامی مدرن از دست داد. در سال ۱۸۹۷ به آزمایشگاه تحقیقات بیماری های کشنده مثل وبا، حصبه، تب مخملک، عفونت استاف و استرپتوکوک تبدیل شد. اما شهرت ویژه آن برای آزمایش روی باکتری یرسینا که عامل طاعون بود، به دست آمد. بعد از روی کار آمدن کمونیست ها در سال ۱۹۱۷ آزمایشگاه بسته شد و به نیروی دریایی روسیه تحویل داده شد. نیروی دریایی تجهیزات خود را در آن انبار می کرد تا اینکه در سال ۱۹۸۳ ترک شد. در اواخر دهه ۱۹۹۰ و ۲۰۰۰ الکساندر مکانی برای مهمانی های خصوصی تبدیل شد و اکنون گردشگران زیادی از آن بازدید می کنند.

1054659_634

1054660_112

1054661_309

1054662_475

1054663_944

1054664_694

1054665_507

1054666_126

1054667_589

برای مشاهده تصویر در اندازه واقعی روی عکس کلیک کنید

(Visited 19 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.