استخر استثنایی و دیدنی بر اساس تابلوی شب پر ستاره ونگوگ


یک صاحب خانه در ایالت کالیفرنیای آمریکا یک خاص و خارق العاده بر اساس معروف ” ” وینسنت ون گوگ نقاش مشهور ساخته است. این فوق العاده جالب و یک مشکل نیز دارد و آن مشکل این است که این زیبایی خاص و فوق العاده را نمی توان از پایین دید و اعجاب انگیزی و زیبایی این از بالا دیده می شود . خوشبختانه تصاویر و عکس های هوایی جالبی از این گرفته شده است.


(به هلندی: De sterrennacht) یک نقاشی رنگ روغن است که توسط نقاش و طراح معروف پسادریافتگر هلندی ونسان در سال ۱۸۸۹ خلق شده‌است. این اثر نه تنها یکی از شاه‌کارهای می‌باشد، بلکه به عنوان یکی از نمادهای هنر مدرن اروپا نیز به شمار می‌آید.

این اثر را در بیمارستانی روانی در سن-رمی-دو-پروانس در جنوب فرانسه که در آن بستری بود و یک سال قبل از خودکشی اش کشید. این اثر هم اکنون در موزه هنر مدرن در نیویورک نگهداری می‌شود. آسمان در شبی پوشیده شده با ابرهایی چرخ‌چرخان، ستارگانی فروزان و هلال درخشان ماه، پس‌زمینه رویاگونهٔ این اثر را تشکیل می‌دهند. اگرچه در توصیف عناصر اثر به وضوح اغراق شده‌است اما به سادگی می‌توان با آنها عجین شد. این آسمان چشم بیننده را روی تابلو در تعقیب خطوط خمیده‌اش به حرکت در می‌آورد و دیدی نقطه به نقطه با ستارگان به وجود می‌آورد. در پایین خط افق و در زیر تپه، شهر کوچکی قرار دارد که آرامش در ساختمان‌هایش موج می‌زند. رنگهای تیره خانههایی با پنجرههای روشن. برج بلند کلیسا در مرکز شهر روی ساختمانهایی کوچک‌تر، تلقینی از مقیاس زمینی به همراه حس ثبات و خداگرایی که معمولاً در کارهای دیگر نیز تکرار شده‌است می‌دهد.در سمت چپ اثر، ترکیبی بزرگ، تاریک و تاحدودی مبهم دیده می‌شود که مقیاس‌ها را به هم می‌ریزد و ذهن بیننده را درگیر ماهیت آن می‌کند. حدس‌ها از کوه تا بوته‌ای بزرگ و پر شاخ و برگ، متفاوت است و شناخت به بیننده واگذار شده‌است.

تصاویر هوایی از این و تماشایی

pool-tiling-van-gogh-starry-night-2

pool-tiling-van-gogh-starry-night-4

pool-tiling-van-gogh-starry-night-7

برای مشاهده تصویر در اندازه واقعی روی عکس کلیک کنید

منبع: نماگویا به نقل از بوردپاندا ؛

مترجم : وحید کوکبی حمیدپور ؛ توضیحات اثر هنری ونگوک : ویکی پدیا

(استفاده از این مطلب فقط با ذکر نام منبع “نماگویا” و لینک به این مطلب مجاز می باشد)

اطلاعات بیشتر : reddit

(Visited 20 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.