استخر استثنایی و دیدنی بر اساس تابلوی شب پر ستاره ونگوگ

یک صاحب خانه در ایالت کالیفرنیای آمریکا یک استخر خاص و خارق العاده بر اساس تابلوی معروف ” شب پر ستاره ” وینسنت ون گوگ نقاش مشهور ساخته است. این استخر فوق العاده جالب و دیدنی یک مشکل نیز دارد و آن مشکل این است که این زیبایی خاص و فوق العاده را نمی توان از پایین دید و اعجاب انگیزی و زیبایی این استخر از بالا دیده می شود . خوشبختانه تصاویر و عکس های هوایی جالبی از این استخر استثنایی گرفته شده است.

شب پر ستاره (به هلندی: De sterrennacht) یک تابلوی نقاشی رنگ روغن است که توسط نقاش و طراح معروف پسادریافتگر هلندی ونسان ونگوگ در سال ۱۸۸۹ خلق شده‌است. این اثر نه تنها یکی از شاه‌کارهای ونگوگ می‌باشد، بلکه به عنوان یکی از نمادهای هنر مدرن اروپا نیز به شمار می‌آید.

نقاشی شب پر ستاره اثر وینسنت ونگوگ

نقاشی شب پر ستاره اثر وینسنت ونگوگ

ونگوگ این اثر را در بیمارستانی روانی در سن-رمی-دو-پروانس در جنوب فرانسه که در آن بستری بود و یک سال قبل از خودکشی اش کشید. این اثر هم اکنون در موزه هنر مدرن در نیویورک نگهداری می‌شود. آسمان در شبی پوشیده شده با ابرهایی چرخ‌چرخان، ستارگانی فروزان و هلال درخشان ماه، پس‌زمینه رویاگونهٔ این اثر را تشکیل می‌دهند. اگرچه در توصیف عناصر اثر به وضوح اغراق شده‌است اما به سادگی می‌توان با آنها عجین شد. این آسمان چشم بیننده را روی تابلو در تعقیب خطوط خمیده‌اش به حرکت در می‌آورد و دیدی نقطه به نقطه با ستارگان به وجود می‌آورد. در پایین خط افق و در زیر تپه، شهر کوچکی قرار دارد که آرامش در ساختمان‌هایش موج می‌زند. رنگهای تیره خانههایی با پنجرههای روشن. برج بلند کلیسا در مرکز شهر روی ساختمانهایی کوچک‌تر، تلقینی از مقیاس زمینی به همراه حس ثبات و خداگرایی که معمولاً در کارهای دیگر ونگوگ نیز تکرار شده‌است می‌دهد.در سمت چپ اثر، ترکیبی بزرگ، تاریک و تاحدودی مبهم دیده می‌شود که مقیاس‌ها را به هم می‌ریزد و ذهن بیننده را درگیر ماهیت آن می‌کند. حدس‌ها از کوه تا بوته‌ای بزرگ و پر شاخ و برگ، متفاوت است و شناخت به بیننده واگذار شده‌است.

تصاویر هوایی از این استخر استثنایی و تماشایی

pool-tiling-van-gogh-starry-night-2

pool-tiling-van-gogh-starry-night-4

pool-tiling-van-gogh-starry-night-7

برای مشاهده تصویر در اندازه واقعی روی عکس کلیک کنید

منبع: نماگویا به نقل از بوردپاندا ؛

مترجم : وحید کوکبی حمیدپور ؛ توضیحات اثر هنری ونگوک : ویکی پدیا

(استفاده از این مطلب فقط با ذکر نام منبع “نماگویا” و لینک به این مطلب مجاز می باشد)

اطلاعات بیشتر : reddit

مطالب مرتبط
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.