نقاشی های سه بعدی در مکان های عمومی که عابران را مات و مبهوت می کند

نقاشی های سه بعدی در مکان های عمومی که عابران را مات و مبهوت می کند ! هنرمند نقاش آلمانی به نام Nikolaj Arndt که هم اکنون در مالبورگ ساکن است توانسته با نقاشی های سه بعدی ( ۳D ) خود که روی سطح خیابان ها و مکان های عمومی ، توجه عابران و رهگذران را جلب کند. این نقاشی ها آغازگر تخیل و خیال پردازی مخاطبان و بینندگان خود هستند. شاید این نقاشی ها را بتوان نوعی فانتزی خیابانی نامید.

نقاشی، نگارگری یا رسم، فرآیندی است که طی آن رنگ بر روی یک سطح مانند کاغذ یا بوم ایجاد نقش می‌کندو اثری خلق می‌شود. فردی که این فرایند توسط او انجام می‌گیرد نقاش نام دارد، به‌خصوص زمانی که نقاشی حرفهٔ شخص باشد. نقاشی یکی از رشته‌های اصلی هنرهای تجسمی است و قدمت آن شش برابر زبان نوشتاری می‌باشد. برخی از پژوهشگران معنقدند اولین نقاشی‌های یافت‌شده در غارها حاکی از آن است که انسان‌های اولیه با کشیدن نقش حیوانات و شکارشان به نوعی خود را آمادهٔ نبرد با آن‌ها می‌کرده‌اند.

قدیمی‌ترین نقاشی‌ها در دنیا که متعلق به حدود ۳۲۰۰۰ هزار سال پیش می‌باشد، در گروته شاوه فرانسه قرار دارد. این نقاشی‌ها که با استفاده از افرای قرمز و رنگ‌دانه سیاه، حکاکی و رنگ شده‌اند، تصاویری از اسب‌ها، کرگدن‌ها، شیرها، بوفالوها و ماموت‌ها را نشان می‌دهند. این‌ها نمونه‌هایی از نقاشی در غار هستند که در اغلب نقاط دنیا وجود دارند.

بسیاری از آثار شناخته شده و مشهور هنری امروزی، مانند مونالیزا، نقاشی هستند. هرچند اختلاف نظرهای جزئی در مورد کاملاً هنری بودن آثاری که به روش‌های غیر سنتی و با روش‌های غیر از شیوه‌های کلاسیک خلق می‌شوند وجود دارد اما از لحاظ مفهومی، هنرمندانی که از صدا، نور، آتش‌بازی، چاپگرهای جوهرافشان، پیکسل‌های صفحه نمایشگر و حتی پاستل یا مواد دیگر برای خلق اثرشان استفاده می‌کنند، با کسانی که مواد سنتی و رنگ‌های آمیخته با زرده تخم مرغ را بکار می‌برند، یکسان هستند. در نتیجه به اغلب کارهای هنری از این دست نقاشی گفته می‌شود.

در قیاس با نقاشی، طراحی، سلسله عملیات ایجاد یک سری اثر و نشانه با استفاده از فشار آوردن یا حرکت ابزاری بر روی یک سطح است. نقاشی ساختمان یک روش قابل اجرا برای تزئین دیوارهای یک ینا با استفاده از رنگ‌آمیزی در ساختار جزئیات کار موجود است.

نماگویا شما را به تماشای این نقاشی های سه بعدی ( ۳D ) بسیار زیبا و تخیل برانگیز دعوت می نماید.

bear__by_nikolaj_arndt-d7kpzq0

bridge__by_nikolaj_arndt-d57qerm

cliffhanger__by_nikolaj_arndt-d5az7f1

dali_by_nikolaj_arndt-d8xty9f

dream_by_nikolaj_arndt-d94g5be

excalibur_by_nikolaj_arndt-da9t6n7

guardian_angel_by_nikolaj_arndt-d6gqqw4

horse_by_nikolaj_arndt-d9vapz2

istanbul_2014_by_nikolaj_arndt-d8gvc2z

justice___street_art_fest__den_haag___by_nikolaj_arndt-d83qo4a

king_kong_by_nikolaj_arndt-d9y5y78

neptun_by_nikolaj_arndt-d7tnp5w

orca_by_nikolaj_arndt-d9vaqfj

sea_shore_by_nikolaj_arndt-da8vz17

the_bridge_2_by_nikolaj_arndt-d689qht

white_tiger__acrylic_on_canvas__by_nikolaj_arndt-d88jmip

برای مشاهده تصویر در اندازه واقعی روی عکس کلیک کنید

منبع: نماگویا به نقل از دویانت آرت ؛ توضیحات نقاشی : ویکی پدیا

(استفاده از این مطلب فقط با ذکر نام منبع “نماگویا” و لینک به این مطلب مجاز می باشد)

اطلاعات بیشتر: nikolaj-arndt در دویانت آرت

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.