زنان بالدار و دختران جنگجو و دنیای هیجان انگیز مایکل هیس

زنان بالدار و دختران جنگجو و دنیای هیجان انگیز مایکل هیس . Michael C Hayes هنرمند نقاش اهل ایالات متحده امریکا است. در این بخش از هنر و آثار هنری نماگویا ، به مجموعه نقاشی های سنتی هنرمند آمریکایی مایکل هیس خواهیم پرداخت. مدل ها و قهرمانان اصلی نقاشی های مایکل هیس نقاش معاصر امریکایی را اغلب دختران و زنان تشکیل می دهند و فضای نقاشی های وی بیشتر فانتزی و خیالی هستند. زنان نیمه عریان و گاهی با بال و پر در نقش قهرمان های هنری این هنرمند بکار گرفته شده اند. گاهی در نقاشی ها فضا به گونه ای است که خیال پردازی برای نبرد خیر در برابر شر در ذهن مخاطب تداعی می شود. در برخی نقاشی های مایکل هیس صحنه ها و نماهای اساطیری و تاریخی بازسازی و به تصویر کشیده شده اند. البته مایکل در نقاشی های خود نگاهی هم به شخصیت های داستانی و خیالی معصر نیز انداخته است.

هنر نقاشی چیست؟

نقاشی، نگارگری یا رسم، فرآیندی است که طی آن رنگ بر روی یک سطح مانند کاغذ یا بوم ایجاد نقش می‌کندو اثری خلق می‌شود. فردی که این فرایند توسط او انجام می‌گیرد نقاش نام دارد، به‌خصوص زمانی که نقاشی حرفهٔ شخص باشد. نقاشی یکی از رشته‌های اصلی هنرهای تجسمی است و قدمت آن شش برابر زبان نوشتاری می‌باشد. برخی از پژوهشگران معنقدند اولین نقاشی‌های یافت‌شده در غارها حاکی از آن است که انسان‌های اولیه با کشیدن نقش حیوانات و شکارشان به نوعی خود را آمادهٔ نبرد با آن‌ها می‌کرده‌اند.

قدیمی‌ترین نقاشی‌ها در دنیا که متعلق به حدود ۳۲۰۰۰ هزار سال پیش می‌باشد، در گروته شاوه فرانسه قرار دارد. این نقاشی‌ها که با استفاده از افرای قرمز و رنگ‌دانه سیاه، حکاکی و رنگ شده‌اند، تصاویری از اسب‌ها، کرگدن‌ها، شیرها، بوفالوها و ماموت‌ها را نشان می‌دهند. این‌ها نمونه‌هایی از نقاشی در غار هستند که در اغلب نقاط دنیا وجود دارند.

بسیاری از آثار شناخته شده و مشهور هنری امروزی، مانند مونالیزا، نقاشی هستند. هرچند اختلاف نظرهای جزئی در مورد کاملاً هنری بودن آثاری که به روش‌های غیر سنتی و با روش‌های غیر از شیوه‌های کلاسیک خلق می‌شوند وجود دارد اما از لحاظ مفهومی، هنرمندانی که از صدا، نور، آتش‌بازی، چاپگرهای جوهرافشان، پیکسل‌های صفحه نمایشگر و حتی پاستل یا مواد دیگر برای خلق اثرشان استفاده می‌کنند، با کسانی که مواد سنتی و رنگ‌های آمیخته با زرده تخم مرغ را بکار می‌برند، یکسان هستند. در نتیجه به اغلب کارهای هنری از این دست نقاشی گفته می‌شود.

در قیاس با نقاشی، طراحی، سلسله عملیات ایجاد یک سری اثر و نشانه با استفاده از فشار آوردن یا حرکت ابزاری بر روی یک سطح است.

angelic_accord_by_michael_c_hayes-d6dqsz5

antipathy_by_michael_c_hayes-d78dj3j

auran_empire_by_michael_c_hayes-d5llqt4

awakening_by_michael_c_hayes-d78dkao

crown_by_michael_c_hayes-d8maw08

death_of_arthur_by_michael_c_hayes-d74jn1h

exodus_by_michael_c_hayes-d9qlo3i

fallen_angel_by_michael_c_hayes-d366b6o

fire_and_blood_by_michael_c_hayes-d74jlwu

inheritance_by_michael_c_hayes-d366a5y

joie_de_vivre_by_michael_c_hayes-d8mavzd

lamentation_by_michael_c_hayes-d8mavyh

miserere__an_autumn_tale_by_michael_c_hayes-d37k0r6

reckless_waif_by_michael_c_hayes-d4w3g7b

red_sonja_by_michael_c_hayes-d9sty77

sentinel_by_michael_c_hayes-d978hj3

stealer_of_secrets_by_michael_c_hayes-d5fva2k

wildling_by_michael_c_hayes-d9538k8

برای مشاهده تصویر در اندازه واقعی روی عکس کلیک کنید

منبع: نماگویا به نقل از دویانت آرت ؛ توضیحات نقاشی : ویکی پدیا

 (استفاده از این مطلب فقط با ذکر نام منبع “نماگویا” و لینک به این مطلب مجاز می باشد)

اطلاعات بیشتر : michael-c-hayes در دویانت آرت

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.