تصاویر : مرخصی پس از زایمان برای مردان در کره جنوبی !


تصاویر : پس از زایمان برای در ! اگرچه در مانند بسیاری کشورهای جهان برای مردانی که تازه صاحب فرزند می‌شوند “ پدرانه” وجود دارد اما آمارها حاکی از آن است که تنها ۲ درصد از کره‌ای از این حق خود استفاده می‌کنند. به گزارش فرادید، “ پدرانه” که در بیش از ۷۰ کشور جهان به اجرا درمی‌آید نوعی با حقوق است که برای مردانی که تازه صاحب فرزند می‌شود در نظر گرفته شده است.


گرچه میزان در کشورهای مختلف با هم فرق دارد اما آمارها حکایت از آن دارد که و ژاپن برای تشویق خانواده ها به فرزند آوری بیشترین میزان های با حقوق را به پدران می‌دهد. با این حال اندکی از این حق بهره می‌برند. بنا به همین گزارشات درحالیکه کمتر از ۲درصد از پدران در کره ی جنوبی از پدرانه استفاده می‌کنند، ۸۹درصد از پدران در سوئد از این حق خود استفاده می‌کنند. گفته می‌شود این تلقی سنتی کره‌ای که تربیت و بزرگ کردن فرزند وظیفه مادر خانواده است در کم بودن این آمار تاثیر داشته است.

در همین حال در سوئد پدر و مادرها می‌توانند از ۱۶ماه همراه با حقوق استفاده کنند که این میزان بین مادر و پدر تقسیم می‌شود. بر پایه همین گزارشات در استونی هم مادرها می‌توانند از ۱۸ ماه استفاده کنند و پدرها هم حق استفاده از این مدت را پس از ماه سوم تولد نوزاد دارند.

بر این اساس در کشورهای مختلف مانند انگلیس و بلغارستان ۲هفته در امریکا ۳۵ هفته که به طور مشترک بین زوجین است در ونزوئلا دو هفته در مجارستان و برزیل ۵ روز و در آرژانتین دو روز پدرانه وجود دارد که معمولا پدران مورد استفاده قرار می‌دهند. در همین رابطه “کیم هونگ جی” عکاس رویترز اخیرا در گزارشی تصویری از پدرانه در این کشور را به تصویر کشیده؛ او در ذیل عکس‌ها توضیح داده که به پدرهایی که از این استفاده می‌کنند “مرد زندگی” می‌گویند و گرچه تعداد آنها زیاد نیست اما به شکل آرامی رو به افزایش هستند.

"چون سانگ هون" در حال بوسیدن فرزندش؛ او که همسرش یک معلم است می‌گوید از آماده کردن صبحانه، شستن ظرف‌ها و کمک در کارهای خانه لذت می‌برد.

“چون سانگ هون” در حال بوسیدن فرزندش؛ او که همسرش یک معلم است می‌گوید از آماده کردن صبحانه، شستن ظرف‌ها و کمک در کارهای خانه لذت می‌برد.

"چون سانگ هون" در حال بازی با فرزند خردسالش؛ او می گوید برای دریافت مرخصی پدرانه مدیران شرکت را متقاعد کرده که در نه فرزندش بیمار است و نه شرایط اورژانسی وجود دارد بلکه می خواهد از حق کنار خانواده بودن استفاده کند. او اولین کارمند از میان 100 کارمندی است که از این حق استفاده می‌کند.

“چون سانگ هون” در حال بازی با فرزند خردسالش؛ او می گوید برای دریافت پدرانه مدیران شرکت را متقاعد کرده که در نه فرزندش بیمار است و نه شرایط اورژانسی وجود دارد بلکه می خواهد از حق کنار خانواده بودن استفاده کند. او اولین کارمند از میان ۱۰۰ کارمندی است که از این حق استفاده می‌کند.

"چون" در طول مرخصی پدرانه و در حال غذا خوردن با خانواده خود در آپارتمانشان در سئول

“چون” در طول پدرانه و در حال غذا خوردن با خانواده خود در آپارتمانشان در سئول

"چونگ سان هون" در حالی بازی با بچه‌های خود در طول مرخصی پدرانه در سئول

“چونگ سان هون” در حالی بازی با بچه‌های خود در طول پدرانه در سئول

"چون سانگ هون" فرزندش را برای چرخ سواری حاضر می‌کند؛ او یکسال مرخصی پدرانه از شرکتش دریافت کرده است.

“چون سانگ هون” فرزندش را برای چرخ سواری حاضر می‌کند؛ او یکسال پدرانه از شرکتش دریافت کرده است.

"چون سانگ هون" در حال پوشاندن لباس به فرزندش؛ او می‌گوید از مرخصی خود استفاده کرده تا فرزندش را متفاوت از نسل گذشته مراقبت و تربیت کند.

“چون سانگ هون” در حال پوشاندن لباس به فرزندش؛ او می‌گوید از خود استفاده کرده تا فرزندش را متفاوت از نسل گذشته مراقبت و تربیت کند.

"چان یونگ جون" در حالی بازی در آپارتمانشان در سئول

“چان یونگ جون” در حالی بازی در آپارتمانشان در سئول

"چانگ سو یول" در حال بازی با اسباب بازی؛ گرچه مرخصی زایمان در کره میان زن و مرد مساوی است اما تنها 3421 مرد در سال 2014 از این حق خود استفاده کردند.

“چانگ سو یول” در حال بازی با اسباب بازی؛ گرچه در کره میان زن و مرد مساوی است اما تنها ۳۴۲۱ مرد در سال ۲۰۱۴ از این حق خود استفاده کردند.

"چون سانگ هون" کودکش را به خانه بر می‌گرداند؛ مقامات کره جنوبی در تلاشند رقم 2 درصد مرخصی پدرانه را تا سال 2030 به 30 درصد برسانند.

“چون سانگ هون” کودکش را به خانه بر می‌گرداند؛ مقامات در تلاشند رقم ۲ درصد پدرانه را تا سال ۲۰۳۰ به ۳۰ درصد برسانند.

پدر در حال بازی با دو فرزندش در آپارتمان

پدر در حال بازی با دو فرزندش در آپارتمان

بچه ها در حال بازی با پدر خود در آپارتمان

بچه ها در حال بازی با پدر خود در آپارتمان

"جئون جئونگ" بعد از بازگشتن از سر کار فرزندش را به بغل می‌گیرد.

“جئون جئونگ” بعد از بازگشتن از سر کار فرزندش را به بغل می‌گیرد.

(Visited 20 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.