سریال سوپر گرل (Super girl) در راه است، این بار ابر قهرمان زن شد

سریال سوپر گرل (Super girl) در راه است، این بار ابر قهرمان زن شد. وقتی تریلر “سوپر گرل” هفته‌ها پیش برای اولین بار و به صورت رسمی پخش شد، یک فرق اساسی با تیزر سایر سریال‌ها داشت و آن مدت زمان ۶ دقیقه‌ای‌اش بود. اکثر سریال‌های جدید فصل پاییز، تریلرهای کوتاهِ یک تا دو دقیقه‌ای را روانه‌ی شبکه‌های مجازی کردند اما “سوپر گرل” در این ۶ دقیقه نشان داد که قرار است سریالی پرشور، پر از هیجان و پر از حادثه باشد. تنها چیزی که طرفداران بعد از منتشر شدن این تریلر طولانی منتظرش بودند، یک زمان پخش رسمی از طرف سی بی اس بود. حالا با لو رفتن قسمت آزمایشی (پایلوت) آن در سایت‌های تورنت به نظر می‌رسد برای دیدن سریال به صورت غیرقانونی لازم نیست آنقدرها معطل بمانید.

80d4ce58309a51694246e4cdeef75428_XL

به گزارش سرویس تلویزیون جهان کافه سینما و به نقل از ویرد، پیش از این، قرار بر این بود که پخش “سوپر گرل” در فصل پاییز و حوالی نوامبر آغاز شود. در این سریال، ملیسا بنویست (بازیگران مهمان سریال «گلی» و فیلم «ویپلش») در نقش کارا زوئل بازی می‌کند. کارا بعد از نابودی کریپتون به زمین آمده و از آن زمان، هویت واقعی‌اش یعنی داشتن قدرت‌های ماورایی را پنهان نگه داشته است.


تهیه‌کننده این سریال گرگ برلانتی است که با دنیای ابرقهرمان‌ها آنچنان هم غریبه نیست؛ او قبل از “سوپر گرل” دو سریال “فلش” و “کمان” را برای شبکه ای سی دابلیو تهیه کرده است.

این اپیزود ۴۶ دقیقه‌ای اولین بار در بیت تورنت آپلود شد و پس از آن به دلیل ماهیت اینگونه سایت‌ها، در تمامی سایت‌های دانلود غیرقانونی پخش شد. به نظر می‌رسد که با این وضع سی بی اس برای جمع و جور کردن ماجرا کار خیلی سختی را در پیش دارد.

هنوز مشخص نیست که “سوپر گرل” چطوری و توسط چه کسی روی سایت‌های تورنت قرار گرفته است. تورنت فریکز گزارش کرده که این اپیزود لو رفته با نمونه‌های قبلی‌اش فرق دارد و در آن خبری از واترمارک یا نقش بستن عبارت “محصولی از…” نیست. نکته‌ی جالب دیگر اینکه این قسمت لو رفته دارای نسخه‌های با کیفیت هم هست که همین ماجرا را عجیب‌تر می‌کند.

تا زمان نوشتن این گزارش، هیچکدام از تهیه‌کنندگان سی بی اس یا گرگ برلانتی در مورد اپیزود لو رفته چیزی نگفته‌اند. شاید هم این کار، یک حرکت بازاریابی از طرف خود شبکه بوده تا بخواهد قبل از پخش رسمی سریال، نظر مردم را به طور کلی بسنجد. هر چند این امر بسیار غیرممکن به نظر می‌رسد اما از آنجا که نسخه‌های با کیفیت بالای اپیزود هم پخش شده، نباید این فرض را رد کرد. در هر صورت، ماجرا هر چه باشد، با توجه به گذشته‌ی سی بی اس و سخت‌گیری و قانونمندی آن‌ها، مطمئنا عاملان این ماجرا مشخص خواهند شد. البته امیدواریم که لو رفتن اولین قسمت سریال تاثیری در میزان بینندگانش نگذارد.

همین چند هفته پیش بود که ۴ قسمت اول فصل پنجم سریال “بازی تاج و تخت” هم در سایت‌های دانلود غیرقانونی پخش شد. به دلیل کیفیت خوبی که این اپیزودها داشتند مشخص بود که از روی دی وی دی رسمی سریال که به خبرنگاران و منتقدان داده می‌شود، کپی شده‌اند.

به نظر می‌آید که لو رفتن اولین قسمت سریال‌های ابرقهرمانی دارد به سنت تبدیل می‌شود. قسمت آزمایشی سریال “فلش” هم چندین ماه قبل از پخش رسمی از شبکه‌ی سی دابلیو، روی سایت‌های تورنت قرار گرفت. البته این امر تاثیر زیادی در آمار بینندگان سریال نگذاشت و “فلش” هم‌اکنون یکی از پرببینده‌ترین سریال‌های تاریخ شبکه‌ی سی دابلیو است.

مطالب مرتبط
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.