نیکول کیدمن و انتقاد اتحادیه خدمه پرواز آمریکا برای حضور وی در کمپانی عربی

نیکول کیدمن و انتقاد اتحادیه خدمه پرواز آمریکا برای حضور وی در کمپانی عربی. این تصویری که دو روز پیش، خبرگزاری دولتی مهر، برای این خبر از خانم نیکول کیدمن منتشر کرد. حالا ماجرا را بخوانید:

نیکول کیدمن برای بازی در فیلم تبلیغاتی هواپیمایی «اتحاد» با انتقاد اتحادیه خدمه پرواز آمریکا روبه رو شد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گاردین، اتحادیه خدمه پرواز آمریکا می‌گویند کادر خدمه زن پرواز از پذیرش نقش تبلیغاتی کیدمن به عنوان سفیر اتحادیه اروپا برای زنان در یک کمپانی عربی شگفت‌زده شده اند.

2614e0e1edb58c8ddb2a6fc38995bb39_XL

اتحادیه‌ای که نمایندگی ۲۵ هزار خدمه پرواز آمریکایی را برعهده دارد، در نامه‌ای سرگشاده خطاب به کیدمن برای حضور او در آگهی خطوط هوایی «اتحاد» ابراز تعجب کرده است. در این نامه لورا گلدینگ رییس اتحادیه حرفه‌ای خدمه پرواز می‌گوید پذیرش قرارداد حمایت مالی از سوی این بازیگر برنده اسکار استرالیایی به عنوان سفیر حسن نیت زنان سازمان ملل موجب شگفتی شده است.

«اتحاد» اما با رد این ادعا گفت: رفتار این کمپانی نشان دهنده تعهد این موسسه به کارکنانش به عنوان یک اولویت است.

این اتحادیه با راه اندازی یک کمپین عمومی علیه «اتحاد» و دیگر خطوط هوایی امارات متحده عربی ادعا کرده این خطوط شیوه تبعیض آمیزی علیه کارکنان زن در این صنعت به کار می‌گیرند.

گلدینگ به کیدمن نوشته است: ماه پیش، در تاریخ ۸ مارس، در روز بین‌المللی زن، شما گفتید: من جهانی را در ذهنم مجسم می‌کنم که در آن تمام زنان و دختران از فرصت‌ها و حقوق مساوی برخوردار باشند، حالا زمان گام برداشتن در این راه است.

در ادامه نامه آمده است: اندکی بعد در همان هفته ما دیدیم که شما شروع به شرکت در کمپینی برای «اتحاد» کردید که کمپانی‌ای است که وال استریت ژورنال در ارایه گزارشی از آن نوشته است زنانی که باردار می شوند، توسط این شرکت اخراج می‌شوند. در حالی که اینها جزو حقوقی است که «آپفا» از چند دهه پیش برای احقاق آنها در آمریکا تلاش کرد.

این در حالی است که کیدمن در کمپین تبلیغاتی جهانی «اتحاد» با زرق و برقی هالیوودی شرکت کرده است. این تبلیغات تلویزیونی از ماه پیش با بازی کیدمن پخش شده است.

«اتحاد» هم ادعای اتحادیه را رد کرده و در بیانیه‌ای گفته است: در خطوط هوایی اتحاد، ما به عنوان کارفرمایی جهانی و برنده جایزه شناخته شده ایم چون حقوق مستخدمان و خدمه خود را رعایت می‌کنیم و با آنها با عزت و احترام رفتار می‌کنیم.

این شرکت هواپیمایی افزود از تمام حقوق خدمه زن خود در هنگام بارداری و پس از آن حمایت می کند و به آن احترام می‌گذارد و در دوره بارداری وظایف زمینی مطابق با توان آنها را برعهده شان قرار می‌دهد و خدمه پرواز پس از پایان دوران مرخصی زایمان به سر کار خود باز می گردند. کیدمن در این باره هنوز اظهار نظری نکرده است.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.