× بستن تبلیغات

آیرون من (مرد آهنی) با دست آهنین، دست مصنوعی کودک را گرفت

آیرون من (مرد آهنی) با دست آهنین، دست مصنوعی کودک را گرفت. امروز روزی است که الکس پرینگ ۶ ساله دیگر از رفتن به مهد کودک نمی ترسید. او حالا یک بازوی ایرون منی واقعی دارد. به گزارش سرویس تکنولوژی کافه سینما، امروز خبر بازوی آهنین الکس پرینگ، دل بسیاری از مردم را شاد کرد. الکس پرینگ ۶ ساله که بازوی راست خود را در حادثه ای از دست داده بود، یک بازوی مصنوعی مثل بازوی ابرقهرمان امریکایی، آیرون من، دریافت کرد.

دکتر آلبرت مونرو، دانشجوی دکترای مهندسی دانشگاه( UCF( University of Central Florida که در اوقات فراغتش به ساخت بازوی مصنوعی می پرداخت، توانست با استفاده از پرینتر های سه بعدی یک بازوی مصنوعی مثل بازوی آیرون من تولید کند که از لحاظ مهندسی و پزشکی بسیار قابل توجه است چون توانسته انتهای اعصاب قطع شده بازوی الکس ۶ ساله را به سیستم حرکتی دست مصنوعی ارتباط دهد و بدین ترتیب الکس از این به بعد می تواند با موفقیت انگشت های دستش را تکان دهد.

رابرت داونی جونیور، بازیگر نقش ایرون من در مراسمی این دست را به الکس پرینگ تحویل داد. کافه سینما تصاویری از این اتفاق زیبا را برای شما دوستداران سینما و تکنولوژی منتشر می کند:

_1426193569

3

4

robert-downey2

robert-downey-jr

دکتر آلبرت مونرو، دانشجوی دکترای مهندسی دانشگاه سنترال فلوریدا به همراه الکس پرینگ

Screen_Shot_2015-03-13_at_8.33.55_PM

Screen_Shot_2015-03-13_at_8.34.21_PM

وقتی آزمایش بازوی مصنوعی الکس برای اولین بار با موفقیت انجام شد، الکس بالاخره توانست مادرش را به  آغوش بکشد.

Screen_Shot_2015-03-13_at_8.34.03_PM

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.