کشف گونه ای جدید از جمجمه متعلق به انسان (تصاویر)

نوع جدیدی از جمجمه متعلق به انسان با ظاهری غیر عادی در کشور تایوان باعث بهت و حیرت شده است. ماهی‌گیران در اطراف یک رودخانه در سواحل کشور تایوان نوعی جمجمه انسانی کشف کرده‌اند که دارای فک پایینی غیر منتظره ضخیم و بزرگی و با تمامی نمونه‌های فسیل انسانی بدست آمده تا به حال تفاوت دارد.

dfgvbhnjkldfgvbhnjkl

گفتنی است، کارشناسان تخمین می‌زنند این فسیل انسانی متعلق به ۲۰۰ هزار سال پیش است و فک پایین آن بسیار بزرگ تر از دیگر گونه‌های باستانی بدست آمده تا به حال در خصوص اقوام آسیایی است.

بررسی‌ها نشان می دهند، کارشناسان معتقد هستند این نوع جدیدی از نژادهای انسان های باستانی است که تا به حال نمونه دیگری از آن یافت نشده است.

dfgvbhnjkl

dfgvbhnjkll


کارشناسان اعتقاد دارند ممکن است نمونه‌های دیگری از انسان های اولیه ثبت نشده با قدمت ۵۵ هزار ساله در آسیا وجود داشته باشند که هنوز کشف نشده‌اند.

کارشناسان اعتقاد دارند فک بزرگ این انسان اولیه به او اجازه خوردن غذاهایی حاوی انواع دانه های آجیل،‌ میوه و انواع خوردنی های سخت و سفت را می داد.

dfgvbhnjklq

dfgvbhnjklqq

در عین حال این انسان مینای دندان بسیار مقاومی داشته است و دندانهای آن تا حد زیادی سالم باقی مانده است. این جمجمه قرار است توسط موزه ملی علوم طبیعی در شهر توکیو کشور ژاپن مورد بررسی دقیق تر قرار گیرد.

کنجکاو

مطالب مرتبط
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.