درمان های طبیعی برای ترش کردن معده


به‌رغم وجود داروهای بسیاری که می‌تواند علائم ترش کردن را کنترل کنند مانند آنتی‌اسیدها درمان‌های طبیعی و سالم‌تری نیز وجود دارد. به گزارش سلامانه، Natural news در گزارش اخیر خود به چند مورد از غذاهای مؤثر در کاهش رفلاکس معده اشاره کرده است:

54a06cf5eec6f

شربت : یکی از دلایل اصلی میزان زیاد در معده است که خود از غذاهای سرشار از قند ناشی می‌شود. با نوشیدن ۱ تا ۳ قاشق غذاخوری می‌توانید میزان معده خود را کاهش دهید. به‌رغم مزه ترش این مایع، خاصیت قلیایی سازی دارد چراکه بدن برای هضم آن نیاز به تولید معده زیاد ندارد. این به این معنی است که می‌تواند ترشی را خنثی کند. نوشیدن این مایع پیش از وعده غذایی فرایند هضم را سرعت بخشیده و به جذب بهتر غذا کمک می‌کند.

: این میوه نیز مانند به‌رغم ترش‌مزگی خاصیت قلیایی سازی در بدن دارد. توصیه می‌شود یک قاشق غذا خوردی آب‌لیموی تازه را ده دقیقه پیش از وعده غذایی برای جلوگیری از ترش کردن بنوشید.

: این ریشه نیروزا سیستم هاضمه را تحریک می‌کند تا آنزیم‌های بیشتری تولید کرده و برای هضم بهتر صفرای بیشتری ترشح کند. می‌توانید را به‌صورت پوست‌کنده، نوشیدن آن به‌صورت چای یا قرص‌های مکیدنی استفاده کنید.

: توانایی این گیاه در تسکین دادن بافت‌های منقبض و مقابله با التهاب محبوبیت آن را دوچندان می‌کند. همچنین برای هضم بسیار مفید است. توصیه می‌شود که ماده ژله‌ای و گوشت نیمه شفاف برگ را با مقداری آب‌پرتقال ترکیب کرده و به‌عنوان نوشیدنی صبحانه خود میل کنید. این مخلوط علاوه بر آنکه از ترش کردن جلوگیری می‌کند می‌تواند برای آرام کردن نشانه‌های موجود مانند انقباض و التهاب مری مورداستفاده قرار گیرد. بخش بیرونی برگ‌های نیز از قدرت ضد یبوست برخوردار هستند.

آنزیم‌ها: خوردن غذاهای آنزیم‌دار نه‌تنها ترش کردن را از بین می‌برند بلکه به بهبود هضم و کم کردن وزن به شیوه سالم کمک می‌کنند. ازجمله این غذاها می‌توان به ، عنبه هندی، آناناس، آجیل خام، سبزی‌های خام و دیگر میوه‌های خام اشاره کرد.

اما به خاطر داشته باشید که استرس نقش بسیاری در و بی‌اثر کردن تمام موارد بالا ایفا می‌کند.

(Visited 154 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.