× بستن تبلیغات

درمان های طبیعی برای ترش کردن معده

به‌رغم وجود داروهای بسیاری که می‌تواند علائم ترش کردن را کنترل کنند مانند آنتی‌اسیدها درمان‌های طبیعی و سالم‌تری نیز وجود دارد. به گزارش سلامانه، Natural news در گزارش اخیر خود به چند مورد از غذاهای مؤثر در کاهش رفلاکس معده اشاره کرده است:

54a06cf5eec6f

شربت سرکه سیب: یکی از دلایل اصلی ترش کردن معده میزان اسید زیاد در معده است که خود از غذاهای سرشار از قند ناشی می‌شود. با نوشیدن ۱ تا ۳ قاشق غذاخوری سرکه سیب می‌توانید میزان اسید معده خود را کاهش دهید. به‌رغم مزه ترش این مایع، سرکه سیب خاصیت قلیایی سازی دارد چراکه بدن برای هضم آن نیاز به تولید اسید معده زیاد ندارد. این به این معنی است که سرکه سیب می‌تواند ترشی را خنثی کند. نوشیدن این مایع پیش از وعده غذایی فرایند هضم را سرعت بخشیده و به جذب بهتر غذا کمک می‌کند.

لیمو: این میوه نیز مانند سرکه سیب به‌رغم ترش‌مزگی خاصیت قلیایی سازی در بدن دارد. توصیه می‌شود یک قاشق غذا خوردی آب‌لیموی تازه را ده دقیقه پیش از وعده غذایی برای جلوگیری از ترش کردن بنوشید.

زنجبیل: این ریشه نیروزا سیستم هاضمه را تحریک می‌کند تا آنزیم‌های بیشتری تولید کرده و برای هضم بهتر صفرای بیشتری ترشح کند. می‌توانید زنجبیل را به‌صورت پوست‌کنده، نوشیدن آن به‌صورت چای یا قرص‌های مکیدنی استفاده کنید.

آلوئه ورا: توانایی این گیاه در تسکین دادن بافت‌های منقبض و مقابله با التهاب محبوبیت آن را دوچندان می‌کند. همچنین برای هضم بسیار مفید است. توصیه می‌شود که ماده ژله‌ای و گوشت نیمه شفاف برگ آلوئه ورا را با مقداری آب‌پرتقال ترکیب کرده و به‌عنوان نوشیدنی صبحانه خود میل کنید. این مخلوط علاوه بر آنکه از ترش کردن جلوگیری می‌کند می‌تواند برای آرام کردن نشانه‌های موجود مانند انقباض و التهاب مری مورداستفاده قرار گیرد. بخش بیرونی برگ‌های آلوئه ورا نیز از قدرت ضد یبوست برخوردار هستند.

آنزیم‌ها: خوردن غذاهای آنزیم‌دار نه‌تنها ترش کردن را از بین می‌برند بلکه به بهبود هضم و کم کردن وزن به شیوه سالم کمک می‌کنند. ازجمله این غذاها می‌توان به زنجبیل، عنبه هندی، آناناس، آجیل خام، سبزی‌های خام و دیگر میوه‌های خام اشاره کرد.

اما به خاطر داشته باشید که استرس نقش بسیاری در ترش کردن معده و بی‌اثر کردن تمام موارد بالا ایفا می‌کند.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.