تصاویری نه زیاد جالب از آموزش خوردن آهو توسط یوزپلنگ!

تصاویری نه زیاد جالب از آموزش خوردن آهو توسط یوزپلنگ! یوزپلنگ ها مانند دیگر گربه سانان گرچه شکار کردن در خونشان است اما برای تبدیل شدن به یک شکارچی قابل از کودکی شکار کردن را از مادر خود می آموزند؛ آموزشی که معمولا با اسیر شدن یک طعمه بی نوا همراه است.

به گزارش فرارو، یوزپلنگ‌ها معمولا از ۴ ماهگی در کنار مادر خود به شکار می‌روند و شکار کردن را از او می‌آموزند. ماه های نخست آموزش معمولا به مشاهده کمین کردن و روش به دام انداختن شکار می گذرد و هرچه یوزها بالغ تر می شوند مراحل عملی بیشتر می‌شود. در مراحل پایانی دوره آموزشی، معمولا مادر با به دام انداختن یک طعمه آن‌ها را در اختیار فرزندانش می‌گذارد تا آنها چگونگی کشتن و تکه تکه کردن شکار در مرحله پایانی را بیاموزند.

176293_244

“آلیسون بوتیگیگ” عکاس فنلاندی حیات وحش که چندی پیش برای عکاسی به منطقه حفاظت شده “ماسایی مارا” در کنیا رفته بود با چنین صحنه ای مواجه شد. او که برای ساعت ها یک چیتای ماده و توله هایش را زیر نظر گرفته بود قصد داشت از لحظه شکار آنها عکاسی کند که با پدیده غیرمنتظره ای روبرو شد. خانم آلیسون نوشته کمین و حمله یوزپلنگ ماده خیلی سریع نتیجه می دهد و آهوی جوان در دام می افتد اما با کمال تعجب او شکار را نمی کشد.

لحظاتی پس از به دام افتادن شکار، مادر صبر می کند تا همه فرزندانش جمع شوند و احتمالا نحوه درست کشتن شکار را از نزدیک ببینند و امتحان کنند. عکاس گفته این لحظات برایش بسیار غم انگیز بوده چون برای دقایقی آهوی وحشت زده در محاصره یوزپلنگ‌ها به یک وسیله کمک آموزشی تبدیل شده و کاری از دستش بر نمی‌آمده است.

176294_585

176297_922

176299_939

176301_238

176303_458

176305_827

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.