محافظین وفادار کاخ سفید راهی بیمارستان شدند! + تصاویر

نماگویا – دو ماده‌سگ گرگی موکوتاه، دارای نژاد بلژیکی، چهارشنبه هفته گذشته دومین مردی را که با پرش از روی دیوار بلند کاخ سفید قصد ورود به ویلای محل زندگی اوباما را داشت، متوقف و به شدت زخمی کردند. به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ پس از ضعف‌های امنیتی پی در پی در سرویس مخفی ایالات متحده آمریکا (Secret Service) و استعفای “جولیا پیرسون” رئیس این سرویس در اکتبر ۲۰۱۴، کاخ سفید فعلاً دو محافظ امین دارد که البته چهار پا هستند.

2705342_272

“هاریکن” (Hurricane) و “جردن” (Jordan) نام دو سگ تربیت‌شده و شدیداً وفادار به کاخ سفید است که رسانه‌های آمریکایی در حال حاضر از آن‌ها به بهترین سلاح علیه کسانی یاد می‌کنند که مقاصد ضدّ امنیتی نسبت به “باراک اوباما” و خانواده‌اش دارند. دو ماده‌سگ گرگی موکوتاه، دارای نژاد بلژیکی، چهارشنبه هفته گذشته دومین مردی را که با پرش از روی دیوار بلند کاخ سفید قصد ورود به ویلای محل زندگی اوباما را داشت، متوقف و به شدت زخمی کردند.

2705339_133

2705340_206

در خلال این حادثه، خود سگ‌های محافظ نیز به خاطر کوفتگی عضلات فک و ضرباتی که فرد مهاجم با لگد به سر و صورت آن‌ها وارد کرده بود، به بیمارستان مخصوص حیوانات منتقل شده و تحت مراقبت قرار گرفتند. دامپزشکان اعلام کردند این دو سگ واقعاً زندگی خود را به ریسک گذاشتند ولی با وجود زخم‌هایی که برداشته‌اند، پس از بهبود وضعیت، همچنان قادر به ادامۀ وظیفه خطیرشان هستند.

“عمر گونزالس” ۴۲ ساله روز ۱۹ سپتامبر توانسته بود علی‌رغم تدابیر امنیتی شدید در حوالی ساختمان کاخ سفید از نرده‌های خیابان پنسیلوانیا بالا رفته و در حالی که با خود چاقو حمل می‌کرد به تالار شرقی کاخ سفید وارد شود. اوباما به همراه دو دخترش درست دقایقی پیش از این ورود، با هلی‌کوپتر کاخ سفید را به مقصد کمپ دیوید ترک کرده بودند. درست چند روز پس از این حادثه و در پی اعتراضات شدید اعضای کنگره بود که جولیا پیرسون از ریاست سرویس مخفی آمریکا کناره‌گیری کرد.

2705341_995

این دومین بار بود که یک فرد عادی موفق می‌شد به محوطه کاخ سفید وارد شود. خبرگزاری آلمانی بیلد روز سه شنبه ۲۷ اکتبر، این حادثه را مخصوصاً آنکه فرد مهاجم سلاح گرم با خود داشته، باورنکردنی‌تر از هر معجزه‌ای دانسته و نوشت: تمام شهر تحت کنترل سیستم‌های امنیتی است، چه برسد به نرده‌های مرز محوطه کاخ.

“جاش ارنست” سخنگوی کاخ سفید گفت: هاریکن و جردن، اکنون قهرمانان دفاع از کاخ سفید لقب گرفته‌اند که بدون آن‌ها معلوم نبود چه بر سر رئیس جمهور آمریکا می‌آمد!

مطالب مرتبط
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.