عقاب طلایی تا چند روز دیگر وارد ایران می شود + تصاویر


نماگویا – «» اروپا با ۱۲۰ گردشگر تا پنج روز دیگر به وارد می‌شود. به گزارش ایسنا، «قطار لوکس دانوب» حرکت‌اش را از مجارستان در مسیر «جواهرات پارسی» آغاز کرده که با گذشتن از کشورهای رومانی، بلغارستان و ترکیه، چهارشنبه شب (۳۰ مهرماه) به مرز می‌رسد. نخستین توقف این قطار که حامل ۱۲۰ است، در شهر زنجان خواهد بود. قطار لوکس در ادامه به یزد، اصفهان، شیراز و تهران سفر خواهد داشت.

به گفته‌ ابراهیم پورفرج، مدیر شرکت گردشگری پاسارگاد و مجری این تور در ، نخستین مسافران این قطار لوکس، تجار و شخصیت‌های حقیقی و حقوقی مهم و برجسته‌ای در صنعت گردشگری و دیگر صنایع هستند که انگیزه‌ی بیشتر آن‌ها سوای دیدن ، ارزیابی شرایط و خدمات سفر با قطار در است. « دانوب» که در اروپا با عنوان «هتلی روی چرخ‌ها» شناخته می‌شود، نخستین قطار اروپایی است که مجوز ورود به را گرفته است. این قطار تا این لحظه ۱۰ برنامه‌ی زمانی را به مقصد به‌ صورت رفت‌ و برگشت،‌ تنظیم و در جدول زمانی سفرهای خود اعلام کرده است.

هزینه‌ سفر با این قطار که برخی از واگن‌های آن به سبک دهه‌ ۵۰ میلادی طراحی شده و کوپه‌های ویژه‌ آن دارای سرویس بهداشتی، حمام و مستخدم اختصاصی است، بین ۱۳ تا ۳۸ هزار دلار تعیین شده است.  به گفته‌ رهبر گروه یکی از مدیران گلدن ایگل (قطار )، تمام بلیت‌های این قطار تا پایان سال ۲۰۱۴ فروخته شده و برنامه‌ی حرکت آن در مسیر جواهرات پارسی تا دسامبر سال ۲۰۱۵ تنظیم و اعلام شده است. او گفته است: بلیت اولین سفر این قطار در ۱۰ روز فروخته شد.

مسافران در پایان سفر ۱۵ روزه‌ی خود، تهران را با هواپیما ترک می‌کنند و قطار به انتظار گروه دوم که شامل ۷۰ و استرالیایی است در راه‌آهن تهران خواهد ماند. مسیر گروه دوم در کمی متفاوت‌تر از سفر اول خواهد بود. آن‌ها که آبان‌ماه به وارد می‌شوند پس از تهران به مشهد و کرمان می‌روند و مسیر را با گذر از شهرهای شیراز، اصفهان و زنجان ادامه خواهند داد و در پایان با همین قطار از مرز رازی خارج می‌شوند.

متعلق به یک شرکت خصوصی است که سفرهای ریلی لوکس را در اروپا و آسیای مرکزی اجرا می‌کند و اخیرا را به فهرست مقاصد خود اضافه کرده است. این قطار عضو باشگاه‌ قطارهای لوکس دنیا است که با اجرای سفرنامه‌ی «جواهرات پارسی»،‌ را به فهرست مقاصد باشگاه قطارهای لوکس دنیا نیز اضافه کرده است.

164640_719

164639_491

164638_309

164635_956

164636_822

164637_642

برای مشاهده تصویر در اندازه واقعی روی عکس کلیک کنید

(Visited 15 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.