تصاویری از کشف موزائیک خیره کننده باستانی در یونان

نماگویاتصاویری از کشف موزائیک خیره کننده باستانی در یونان. باستان شناسان یونانی موزائیک بزرگ و خیره‌کننده‌ای را در کاوش‌های خود در گور باستانی واقع در آمفیپلیس یونان کشف کردند. به گزارش ایسنا، با ادامه کاوش‌های باستان‌شناسی در منطقه آمفیپلیس در شمال یونان، محققان موفق به کشف موزائیک بزرگی در یکی ار اتاق‌های مدفون شده در زیر خاک شدند که منقش به طرح هرمس خدای یونانی در حال راندن یک ارابه با دو اسب سفید است.

این موزائیک که تمام سطح یک اتاق را پوشانده است، از سنگ ریزه‌های رنگی ساخته شده است و ابعادی حدود ۴.۵ در ۳ متر دارد. البته وسط این موزائیک بزرگ از بین رفته است، اما باستان شناسان با یافتن تکه سنگ‌های آن در تلاش‌اند به طرح کلی این موزائیک دست یابند. در این موزائیک بزرگ هرمس خدای یونان در حال راندن ارابه‌ای بزرگ است که در آن مردی با ریش نشسته است که باستان‌شناسان معتقدند وی فیلیپ دوم، پدر اسکندر مقدونی است که توسط هرمس به دنیای زیرزمینی برده می‌شود.

باستان شناسان یونانی اخیرا با تمیز کردن گرد و خاک روی این موزائیک نقشی از «پرسفونه»، الهه کشاورزی و حاصل‌خیزی را نیز روی این موزائیک باستانی کشف کرده‌اند که بنابر اعلام وزیر فرهنگ یونان این تصویر ورایتگر ربوده شدن «پرسفونه» توسط «پلوتر» است. اخیرا موزائیک مشابهی در گورستان سلطنتی «ورجینیا» در یونان کشف شده است، جایی که بقایای فیلیپ دوم پدر اسکندر مقدونی نیز یافت شد.

164633_463

164634_227

برای مشاهده تصویر در اندازه واقعی روی عکس کلیک کنید

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.