تصاویری از کشف موزائیک خیره کننده باستانی در یونان


نماگویاتصاویری از خیره کننده باستانی در . باستان شناسان یونانی بزرگ و خیره‌کننده‌ای را در کاوش‌های خود در گور باستانی واقع در آمفیپلیس کردند. به گزارش ایسنا، با ادامه کاوش‌های باستان‌شناسی در منطقه آمفیپلیس در شمال ، محققان موفق به بزرگی در یکی ار اتاق‌های مدفون شده در زیر خاک شدند که منقش به طرح هرمس خدای یونانی در حال راندن یک ارابه با دو اسب سفید است.

این که تمام سطح یک اتاق را پوشانده است، از سنگ ریزه‌های رنگی ساخته شده است و ابعادی حدود ۴٫۵ در ۳ متر دارد. البته وسط این بزرگ از بین رفته است، اما باستان شناسان با یافتن تکه سنگ‌های آن در تلاش‌اند به طرح کلی این دست یابند. در این بزرگ هرمس خدای در حال راندن ارابه‌ای بزرگ است که در آن مردی با ریش نشسته است که باستان‌شناسان معتقدند وی فیلیپ دوم، پدر اسکندر مقدونی است که توسط هرمس به دنیای زیرزمینی برده می‌شود.

باستان شناسان یونانی اخیرا با تمیز کردن گرد و خاک روی این نقشی از «پرسفونه»، الهه کشاورزی و حاصل‌خیزی را نیز روی این باستانی کرده‌اند که بنابر اعلام وزیر فرهنگ این تصویر ورایتگر ربوده شدن «پرسفونه» توسط «پلوتر» است. اخیرا مشابهی در گورستان سلطنتی «ورجینیا» در شده است، جایی که بقایای فیلیپ دوم پدر اسکندر مقدونی نیز یافت شد.

164633_463

164634_227

برای مشاهده تصویر در اندازه واقعی روی عکس کلیک کنید

(Visited 11 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.