وزیر بهداشت بلژیک: اعتراض به چاقی مفرط خانم وزیر


نماگویا – روزنامه‌نگاران بلژیکی، به انتصاب زنی بسیار چاق به عنوان وزیر بهداشت! کردند. به گزارش العالم، نخستین کسی که جرقۀ این را زد، خبرنگار یکی از شبکه های تلویزیونی آمریکا بود. وی در یکی از پست های خود بر روی تویتر نوشت: ، وزیر بهداشتی چاق دارد، شاید گفته شود این انتقاد نابجاست، اما پس تکلیف “تناسب” و هماهنگی [میان ظاهر شخص با منصبش] چه می شود؟!

در این میان، روزنامه نگاران از این موضع گیری، حمایت و تاکید کردند وزیر باید الگوی همگان باشد. اما پس از مطرح شدن این موضوع، نظرسنجی ها، خلاف این مساله را تاکید کرد و نشان داد که ۷۴ درصد از مردم این کشور، از “مگی دوبلاک” در جایگاه حمایت می کنند و این مساله نشان داد که انتقادِ مطرح شده کاملا نابجاست، به ویژه پس از آن که مشخص شد چاقی مفرط ناشی از یک بیماری مزمن است.

روزنامه “مورگن” در واکنش به این انتقادات نابجا به ، نوشت: در زمانی که دیکتاتوری ظاهرپرستی بر آن حاکم است، دکتر “مگی دوبلاک” نمادی تاثیرگذار از زنان موفق است که از هیکلی در مقیاس معیارهای رایج برخوردار نیست. در این میان، در پاسخ به این انتقاد پاسخ داد: فکر می کنم این گونه مسائل، جایگاهی نداشته باشند، زیرا همکارانم درباره من، بر اساس ظاهرم قضاوت نمی کنند، بلکه توجه بیش از پیش ِ من به کارم را مدنظر قرار می دهند.

دکتر “مگی دوبلاک” متخصص پزشکی عمومی بود، آن گاه دبیر کابینه در خارج از کشور و کارشناس همزیستی اجتماعی شد، آن گاه به سمت وزارت بهداشت رسید.

وزیر بهداشت به این چاقی دیده بودید؟! + تصاویر


وزیر بهداشت به این چاقی دیده بودید؟! + تصاویر

وزیر بهداشت به این چاقی دیده بودید؟! + تصاویر

برای مشاهده تصویر در اندازه واقعی روی عکس کلیک کنید

(Visited 25 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.