حمایت از کوبانی: درگیری خونین کرد ها با پلیس ترکیه

نماگویا – در حالی که مردم کوبانی در سوریه توسط داعش به خاک و خون کشیده می شوند، گویا تمامی گروه ها حتی ترکیه هم به دنبال سیاسی بازی است و کمک به کوبانی را مشروط به رفتن بشار اسد کرده است. تصاویری از درگیری خونین کرد ها با پلیس ترکیه را در زیر مشاهده می نمایید. به گزارش فرارو، درگیری‌های گروه‌هایی که در ترکیه دارای مواضع مخالف در موضوع کوبانی و داعش هستند منجر به کشته شدن دست‌کم ۱۴ تن در نقاط مختلف این کشور شد. همزمان با پیشروی گروه داعش در شهر کوبانی سوریه در جریان ناآرامی‌های روز گذشته در سراسر ترکیه دست‌کم ۱۴ نفر جان خود را از دست دادند. شدت درگیری‌ها به حدی بود که در ۶ استان ترکیه حکومت نظامی اعلام شد.

منابع امنیتی اعلام کردند این درگیری‌ها میان گروه‌هایی شکل گرفت که دارای مواضع متفاوتی در مورد مسئله کوبانی بودند. بیشترین درگیری‌ها میان حزب‌الله ترکیه که گروهی افراطی ومتهم به شکنجه فعالان کرد در دهه ۹۰ و اعضای حزب کارگر ترکیه صورت گرفت. ‌کردها دولت ترکیه را به عدم حمایت از کردهای سوریه متهم می‌کنند.

بیشترین آمار کشته شده‌ها در استان دیاربکر گزراش شده که اعضای حزب‌الله به سوی معترضان تیراندازی کرده و پس از آن ساختمان متعلق به این گروه از سوی معترضان هدف حمله قرار گرفت . در این درگیری‌ها ۸ نفر کشته شدند که ۵ تن از آنها از حامیان گروه حزب‌الله ترکیه بوده‌اند.

طبق گزارشات منتشر شده توسط خبرگزاری آنادولو درگیری پلیس و معترضان در شرق منطقه وارتو یک نفر بر اثر اصابت گلوله گاز اشک‌آور به ناحیه سر جان خود را از دست داد. در منطقه ماردین نیز اعضای نزدیک به حزب‌الله به سوی معترضان تیراندازی کرده که درپی آن دو نفر کشته شدند. شدت درگیری‌ها به حدی بوده است که مدارس دیاربکر امروز (چهارشنبه) تعطیل شده و تمام پروازها نیز لغو شده است. افکان آلا، وزیر کشور ترکیه نیز که همراه با رجب طیب اردوغان درحال دیدار از گازیانتپ است اعلام کرد که خشونت راه‌حل مناسبی برای این مسئله نیست. وی در ادامه هشدار داد که هرگونه خشونتی با واکنش از سوی پلیس مواجه خواهد شد. عکس های رویترز و گتی ایمیج از درگیری کردها و پلیس را در زیر می بینید.

162365_931

162367_154

162370_588

162373_792

162381_858

برای مشاهده تصویر در اندازه واقعی روی عکس کلیک کنید

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.