مرگ مظلومانه کودک نجات یافته ایزدی در سکوت معصومانه اش

نماگویا – احتمالاً چند هفته قبل تصویر این کودک ایزدی نجات یافته از دست داعشی ها را در بسیاری از شبکه های خبری دیده باشید. سه هفته پیش از میان آوارگان ایزدی که به کوهستان سنجار پناه برده بودند، کودکی به بیمارستان دیریک در کردستان سوریه منتقل شد که هیچ نام و نشانی نداشت. به گفته پرستاران این کودک تنها نه گریه می‌کرد و نه فریاد می‌زد، او تنها در گوشه‌ای از بیمارستان دیریک بود. بدون هیچ همراهی، در سکوتی معصومانه و سوال‌برانگیز.

کسی از سرنوشت پدر و مادرش خبر نداشت. آنچه مسلم بود پسر بچه‌ای از آوارگان ایزدی بود. نیروهای کرد سوریه او را تنها در کوهستان یافته بودند. ساعت‌ها زیر آفتاب مانده بود و نور قرنیه چشمانش را خشکانده بود. تشنگی و گرسنگی ضربات مهلکی به اندام‌های داخلی او وارد آورده بود. معلوم نبود بر سر والدین او چه آمده، آیا برای حفظ جانشان کودکشان را‌‌ رها کردند؟ یا کشته یا اسیر شده‌اند؟

این کودک معصوم ساعت‌ها شاید هم روز‌ها در گرما و گرد و خاک بیابان بدون غذا و آب سپری کرده بود. یکی از نیروهای کرد می‌گفت در جهنمی که داعش به راه انداخته بود حتی مادر کودک خود را فراموش می‌کرد. کودکی که نماد مظلومیت ده‌ها هزار کودک سوری و عراقی بود امروز از دنیا رفت. کودکی که به جای آغوش گرم خانواده و مهدکودک، اکنون در قبرستانی دفن خواهد شد.

download (1)

برای مشاهده تصویر در اندازه واقعی روی عکس کلیک کنید

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.