اخبار تکان دهنده؛ حمله داعش به کربلا (تصاویر +۱۶)


نماگویا – به گزارش آخرین نیوز به نقل از فارس، یک پایگاه خبری وابسته به فاش کرد، دست «ابوبکر البغدادی» خلیفه خودخوانده طی درگیری‌ها با لشگر ۱۷ ارتش سوریه در شهر «الرقه» این کشور زخمی شده است. یک کاربر شبکه اجتماعی توییتر به نام «موسسه التوحید» نوشت، بغدادی در درگیری با ارتش سوریه در شهر الرقه زخمی شده است و سپس برای او شفا آرزو کرد. هدف او به زعم خودش معرفی سران به همه و تلاش آنها در میدان نبرد بود.

حمله به

داعش

قدس آنلاین نیز گزارش داد، اخبار رسیده از شهر کربلای معلی حاکی از آن است که نیروهای با حمایت نیروهای بازمانده از رژیم منحله بعث، نیمه شب گذشته تلاش کردند حمله تمام عیاری به شهر کنند. در این باره شیعه آنلاین در ، گزارش داد: حمله شب گذشته تروریست ها به بسیار سنگین و در نوع خود بی سابقه بوده اما با مقاومت نیروهای ارتش و نیروهای مردمی و مدافعان حرم،‌ تروریست ها و بعثی ها موفق به اجرای طرح و نقشه شوم خود نشدند و حمله آنان دفع شد.

حمله جمعه شب به قدری سنگین بوده که نمی توان تعداد تروریست هایی که در آن شرکت کرده بودند را تخمین زد، اما آمار غیر رسمی و اولیه حاکی از آن است که نزدیک به دو هزار نفر بوده و انواع سلاح را در اختیار داشته اند. خبرنگار شیعه آنلاین همچنین گفت: با وجود اینکه نیروهای ارتش و نیروهای مردمی و مدافعان حرم موفق شدند توطئه شب گذشته تروریست ها را خنثی کنند، اما باید اعتراف کرد که آنان غافلگیر شده و پیش بینی حمله ای در این سطح را نداشتند.

بر اساس این گزارش، از ساعات اولیه صبح امروز به درخواست استانداری کربلای معلی، تعدادی زیادی از نیروهای امنیتی و ارتش به اعزام شده تا به نیروهای سابق بپیوندند، زیرا اخبار و اطلاعات رسیده حاکی از آن است که تروریست ها بعد از حمله شب گذشته، از منطقه دور نشده اند بلکه در باغ های اطراف کمین کرده و منتظر زمان و فرصتی مناسب برای حمله مجدد به هستند.

لازم به ذکر است، این حمله ناکام تروریست ها و بعثی ها به نیمه شب رخ داد و آنها موفق نشدند وارد شهر شوند، ازاین رو بیشتر اهالی از این خبر اطلاع نیافتند و بسیاری از زائران هم که در حال حاضر در شهر به سر می برند، از وقوع چنین حمله ای اظهار بی اطلاعی کرده اند.

کشته شدن ۱۳۰داعشی در حمله هوایی به غرب الانبار

سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح از کشته شدن ۱۳۰ عضو ، در حمله هوایی به منطقه الرطبه در غرب استان الانبار و انهدام ۶۷ دستگاه خودروی آنان خبر داد. برابر این گزارش به نقل از خبرگزاری اصوات العراق از الانبار، نیروی هوایی در بیانیه ای رسمی اعلام کرد، در این حمله ۱۳۰ عضو گروه با ملیت های عرب و خارجی در شهرستان الرطبه واقع در استان الانبار به هلاکت رسیدند و ۶۷ خودروی آنان نیز منهدم شد.


داعش ناشناس داعش11

ادامه عملیات تا پاکسازی کامل منطقه الکرمه

شورای بیداری شهر الکرمه در استان الانبار هم از هلاکت و زخمی شدن بیش از ۱۰۰ عضو گروه در جنوب این استان خبر داد. بر اساس این گزارش به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه العالم، شیخ محمود المرضی فرمانده شورای بیداری شهر الکرمه دراستان الانبار گفت: نیروهای امنیتی ارتش و مبارزان مسلح شورای بیداری این منطقه توانستند در عملیاتی، بیش از ۳۰ عنصر را در منطقه السجر به هلاکت برسانند و ۷۰ تروریست دیگر را زخمی کنند. وی افزود: این عملیات تا پاکسازی کامل منطقه الکرمه و حومه آن از وجود عناصر ، ادامه خواهد داشت. استان الانبار و الرمادی مرکز این استان که در ۱۱۰ کیلومتری غرب بغداد قرار دارد، در چند ماه گذشته شاهد عملیات نظامی ارتش علیه است.

از سوی دیگر یک منبع آگاه محلی در استانه دیاله به خبرگزاری سومریه نیوز، گفت: گروه مسلح انصار السنه، بار دیگر بر مخالفت خود برای بیعت با در منطقه السعدیه در شمال شرق بعقوبه تاکید کرده و درباره فتنه ای که همه بهای آن را خواهند پرداخت، هشدار داده است. گروه انصار السنه با انتشار اطلاعیه هایی در برخی مناطق السعدیه، بار دیگر بر مخالفت خود برای بیعت با تاکید و تصریح کرده است: مهلت ۴۸ ساعته برای بیعت سایر گروه های مسلح یا ترک منطقه، کودتا و تلاشی برای گسترش نفوذ از طریق جنگ افروزی است.

به ۵ گروه مسلح هشدار داده یا تحت فرماندهی ابوبکر البغدادی قرار گیرند یا از منطقه خارج شوند؛ در غیر این صورت به شدت مجازات خواهند شد. منابع امنیتی آگاه در دیاله، از بروز اختلاف شدید بین و دیگر گروه های مسلح از جمله گروه نقشبندیه خبر دادند.

کشف ۱۷ جسد ناشناس در مناطق مختلف بغداد

پلیس از کشف ۱۷ جسد ناشناس در مناطق مختلف بغداد خبر داد. بر اساس این گزارش به نقل از سومریه نیوز از بغداد، نیروهای امنیتی، دیشب ۱۷ جسد ناشناس که آثار گلوله بر بدنشان نمایان بود در مناطق الدوره، المعامل، الشعب، الشعله، البلدیات در بغداد کشف کردند. پلیس اعلام کرد، خودروهای امداد اجساد را برای شناسایی به پزشک قانونی منتقل کردند. یک منبع پلیس نیز از انفجار بمبی در غرب بغداد و زخمی شدن دو غیر نظامی خبر داد. این منبع تصریح کرد: دیشب در مسیر روستای النصر وابسته به شهرستان ابوغریب هنگام عبور یک خودرو غیر نظامی، بمبی منفجر و به زخمی شدن دو غیر نظامی منجر شد.

خبرنگاران مستقر در بغداد گزارش دادند، بغداد روز شنبه در پی ربوده شدن چهار سرباز، شاهد درگیری میان نیروهای امنیتی با افراد مسلح در منطقه یوسفیه در جنوب بغداد بود. همچنین دو غیر نظامی بر اثر انفجار بمبی در یک اتوبوس در شمال بغداد زخمی شدند و سه غیر نظامی نیز در انفجاری دیگر در شمال بغداد زخمی شدند.

ادامه اماکن تاریخی / مناره موصل و کلیسای “مریم عذرا”

جنایت های در و نابودی اماکن دینی و تاریخی شهر موصل ادامه دارد.برابر این گزارش به نقل ازشبکه تلویزیونی «العراقیه»، برابر آمارها گروهک ، ۵۰ اثر تاریخی و اماکن مقدس مذهبی را در این منطقه منهدم و در آخرین اقدامات خود، کلیسای “مریم عذرا” در این شهر را با خاک یکسان کرده است. کلیسای مریم عذرا در خیابان “الفیصلیه” در مرکز موصل، از مهمترین عبادتگاه های مسیحیان این استان بود. هر روز و هر ساعت، اقدامات جنایت آمیز به بناهای دینی، مذهبی و تاریخی در شهر موصل بیشتر می شود. به تازگی آنها مرقد حضرت جرجیس (ع) را در مرکز شهر موصل بمب گذاری و به طور کامل نابود کردند. یک روز قبل از این جنایت نیز « قبر حضرت شیث (ع)» را با بمب منفجر کردند. پیش از این نیز قبر «حضرت یونس (ع)» را که یکی از نمادهای اصلی دینی و تمدن شهر موصل بود، قبر امام ابوالعلاء» و حسینیه و مسجد جامع شهر موصل نابود کردند.

چهارمین بار در ماه کنونی، مرقد «امام سلطان عبدالله بن عاصم بن عمر بن خطاب» را در شهر موصل که تبدیل به زیارتگاه اهل سنت در جنوب شرقی این شهر شده بود، با چند بمب منفجر کردند. در ۲۵ ژوئن نیز تروریست های مقام حضرت عباس (ع) را در روستای الکبه واقع در شمال موصل منفجر کردند.علاوه بر این در روستای شریخان علیا و سفلی در ۱۵ کیلومتری شمال موصل تروریست های دو حسینیه را کردند. براساس این گزارش قدمت برخی از این اماکن به صدها سال می رسد که برای همه ملت مقدس و قابل احترام بوده است. اما در عین حال لیست هنوز پر نشده است. در این لیست همه ادیان و مذاهب از شیعه، سنی، مسیحی و دیگر اقوام و مذاهب سهم دارند. آنان اعلام کرده اند که قصد دارند، مناره معروف شهر موصل موسوم به “مناره الحدباء” و مسجد بزرگ مرکز موصل در جوار آن را منهدم کنند.

مناره الحدباء یک اثر ارزشمند تاریخی است که چندی پیش مسئولان فرهنگی موصل از دولت برای ترمیم آن درخواست بودجه و کمک کرده بودند. دیروز از این شهر خبر رسید که مردم برای جلوگیری از انفجار و انهدام این مناره و آن مسجد، در داخل مسجد تحصن کرده اند. این گونه که اوضاع پیش می رود، تا هفته های آینده دیگر اثری از آثار و میراث تمدن فرهنگی و دینی در این منطقه باقی نخواهد ماند. این گروه ، وعده داده که تمامی آنچه “نمادهای کفر” می خواند را در نابود خواهد کرد.

نبش

نبش‌قبرگورهای جمعی زمان بعثی‌ها به زودی

برابر این گزارش به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، دفتر وزارت حقوق بشر در استان بصره از نبش قریب الوقوع ۴ گور جمعی متعلق به قربانیان “انتفاضه شعبانیه” که قبلا توسط رژیم بعث کشته شدند، خبر داد.

“مهدی تمیمی” رئیس دفتر وزارت حقوق بشر در استان بصره، گفت: این گورها متعلق به شمار زیادی از شهروندان و نظامیانی است که سرویس های امنیتی رژیم سرنگون شده بعث ، بدون محاکمه در سال ۱۹۹۱ در جریان “انتفاضه شعبانیه” اعدام کرده است. تمیمی دلیل نبش این گورهای جمعی را نمونه گیری از بقایای اجساد قربانیان برای تعیین هویت آنها اعلام کرد. تاکنون در استان بصره ۲۸ گور جمعی کشف شده که حاوی بقایای اجساد صدها نظامی و شهروند عراقی است که تا قبل از سال ۲۰۰۳ به دست رژیم بعث اعدام شدند. بعد از سرنگونی رژیم بعث در استان های مختلف این کشور بیش از ۳۶۰ گور جمعی کشف شده است.

در قیام سال ۱۹۹۱ که به انتفاضه شعبانیه معروف است، انقلاب مردم علیه رژیم بعث سرتاسر کشور از شمال تا جنوب را در برگرفت. این قیام در پایان جنگ خلیج فارس و قطعنامه ۶۷۰ شورای امنیت که منطقه پرواز ممنوع اعلام شد، به وقوع پیوست. در نتیجه آن کنترل بخش اعظم کشور به دست نیروهای مردمی افتاد و از ۱۸ استان ، ۱۴ استان سقوط کرد و تنها استان هایی مثل صلاح الدین و بغداد در دست رژیم بعث باقی‌ماند.

در نهایت انتفاضه شعبانیه با کشتار شدید مردم نافرجام باقی ماند. در نتیجه سرکوب شدید بسیاری از مناطق به خصوص نقاط مرکزی شهرمقدس که یکی ازهسته های مقاومت مردمی بود به ویرانه تبدیل شد و بارگاه مطهر امام حسین (ع)مورد اصابت چندین گلوله تانک قرارگرفت. در جریان این درگیری‌ها هزاران نفر کشته و نزدیک به ۲ میلیون نفر از عراقی ها آواره شدند.

(Visited 232 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:




پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.