زن باردار ۸ ماهه در رقابت های دومیدانی آمریکا

136030_273

حضور آلیسیا مونتانو زن باردار ۸ ماهه ای که در رقابت های دوی ۸۰۰ متر لیگ رسمی آمریکا به میدان رفت همه را شوکه کرد. او روز جمعه در شرایطی به مصاف سایر رقبابش رفت که هیچ شباهتی با دونده سابقی که در این لیگ می دوید نداشت.

به گزارش «فیگارو»، بعد از پایان این مسابقه خیلی سریع نگاه ها متوجه او شد: « ورزش کردن در زمان بارداری هم برای مادر بچه که خودم باشم خوب است و هم برای بچه. من پیش از شرکت در مسابقه از پزشکم اجازه حضور در این تورنمنت را گرفته ام».

آلیسیا در شرایطی در ماده ۸۰۰ متر شرکت کرد که پیش تر ۵ بار سابقه قهرمانی در همین لیگ رسمی را دارد. با این حال او در این ماده به عنوان نفر آخر و در شرایطی که ۳۵ ثانیه با رکورد اصلی اش فاصله داشت از خط پایان گذشت.

برای این زن ۲۸ ساله که سی و چهارمین هفته بارداری اش را تجربه می کرد همین عملکرد کافی بود تا همه بایستند و او را تشویق کنند: «نمی خواستم فقط در این مسابقه شرکت کنم و یک دور در پیست بدوم. من در طول دوران بارداری ام دویده ام و الان حس بسیار خوبی دارم. من همچنان مثل گذشته می دوم و فقط تفاوتس با گذشته در این است که الان باردار هستم».

البته آلیسیا اولین زن بارداری نیست که در رقابت های دو و میدانی شرکت می کند؛ پیش تر در رقابت های اوتاوای کانادا، الکسیس کوته ترمبلی، زن ۲۹ ساله اهل کبک، هم که ۳۳ هفته باردار بود در تورنمنت شرکت کرد و چند هفته بعد اولین فرزندش را هم با سلامتی به دنیا اورد.

منبع:فرارو

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.