× بستن تبلیغات

ابتکار باور نکردنی یک رستوران ایتالیایی

نماگویا – در حالی که برخی شرکت ها و موسسات در ایران به دنبال فارغ التحصیلان با معدل بالا و دانشگاه های معتبر هستند، خبری که در ادامه می خوانید قابل توجه است. یک رستوران‌ ایتالیایی در ابتکاری جدید تمام کارکنان خود را از میان مبتلایان به سندرم داون انتخاب کرده تا نگاهی متفاوت و مثبت نسبت به حضور فعال افراد معلول در محیط کار ایجاد کند. این رستوران در یکی از مناطق حومه‌ای جنوب شرق پایتخت ایتالیا و توسط والدین کودکان معلول تاسیس شده است. این رستوران کارایی همچون دیگر سالن‌های غذاخوری دارد با این تفاوت که از ۱۸ کارمند آن ۱۳ نفر به بیماری ژنتیکی سندرم داون مبتلا هستند.

202956_628

یکی از مشتریان این رستوران می‌گوید: در مورد این سالن غذاخوری تعریف‌های متعددی شنیده بودیم و تصمیم گرفتیم غذاهای آن را امتحان کنیم. در حقیقت رستورانی معمولی است که کارکنان خوبی دارد. یکی از کارکنان ۲۴ ساله این رستوران نیز اظهار کرد: از اینکه با افراد مختلفی ارتباط دارم و می‌توانم کاری انجام دهم خوشحال هستم.

به گزارش ایسنا، این رستوران در سال ۲۰۰۰ میلادی تاسیس شده و هدف آن، ایجاد اشتغال برای مبتلایان به معلولیت سندرم داون است. به گزارش خبرگزاری فرانسه، «اوگو منگینی»، یکی از گارسن‌های ارشد این رستوران که معلولیت ندارد نیز افزود: تمامی کارکنان مبتلا به سندرم دادن وظیفه خودشان را به خوبی انجام می‌دهند. همچنین اگر قرار باشد خودم کار جدیدی را شروع کنم تمایل دارم از این گونه افراد دعوت کنم.

منبع: داغ نیوز

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.