نقاط فوق العاده دیدنی و جهانگردی در قاره آسیا

برترین ها – در اینجا به لیستی از کارهایی که می توان در آسیا به عنوان یک گردشگر انجام داد، اشاره می کنیم.

در شهر ممنوعه پکن پا جای پای امپراتور بگذارید

292420_897برای آنکه بهترین تجربه را از شهر ممنوعه داشته باشید، سعی کنید در اواخر روز از این سازه قرن پانزدهمی عظیم در قلب پکن دیدن کنید. از موزه واقع در زمین های مجموعه رد شوید و به سمت دروازه شمالی بروید. سپس به سوی دروازه اصلی در تیانانمن بروید. اینجا جایی است که همه امپراتورها با خانواده و کارکنان خود از سال ۱۴۲۰ که مجموعه ۹۸۰ ساختمانی و ۷.۸ میلیون فوت مربعی آن ساخته شدند تا سال ۱۹۱۲ که سلسله کینگ فروپاشید، زندگی کردند.

ترس و وحشت از جنگجویان سفالی شیان را تجربه کنید

292421_213اولین حاکم چین، امپراتور اول کین شی هوانگ بود که نه تنها ساخت و ساز دیوار بزرگ چین را آغاز کرد، بلکه مسئول جنگجویان سفالی شیان نیز بود. راز شی هوانگ تا سال ۱۹۷۴ پنهان مانده بود تا وقتیکه کشاورزان محلی که مشغول حفر چاهی بودند اندام های بدن یک جنگجوی سنگی را پیدا کردند. آنها این موضوع را به مقام محلی خود گزارش دادند و بدین ترتیب هشتمین مورد از عجایب دنیا کشف شد. جنگجویان سفالی بخشی از آرامگاه رسمی امپراتور نبودند، بلکه همراه آن بودند. آرامگاه رسمی امپراتور حدود یک مایل دورتر از محل این جنگجویان قرار دارد. سنگ نوشته ها می گویند که کوه هایی از سنگ یشم و رودی از جیوه در این منطقه جریان داشت تا بدن امپراتور تا ابد شناور باشد. در واقع تست های زمین شناسی این منطقه نشان دهنده سطوح بالایی از جیوه در خاک اطراف آرامگاه بود که بیشترین میزان در کل دنیا است. با توجه به سمیت جیوه و عدم وجود فناوری مناسب، دولت کارهای حفاری در این منطقه را متوقف کرد. این یعنی نهمین مورد از عجایب دنیا کشف نشده باقی ماند.

نگاهی به مشخصه های فرهنگی در محله جیون کیوتو که در حال محو شدن است بیندازید

292422_811

اگر ژاپن صورت داشت، این صورت در منطقه کوچکی در نزدیکی زیارتگاه یاساکا دیده می شد، زیرا در این منطقه است که گیشا ها – یا گیکو ها – زندگی و کار می کنند. گیکوها خصوصاً در قرن نوزدهم و از خانواده های فقیری می آمدند و اغلب رؤسای قدرتمندی داشتند. آنها هنرهای خاصی داشتند و در صحبت و گفتگو مهارت داشتند. امروزه کمتر از ۱۰۰۰ نفر از آنها در ژاپن باقیمانده اند و زندگی می کنند.

در جنگل بامبو قدم بزنید

292423_974

در دوره هیان که کیوتو نه تنها پایتخت بلکه کانون هنرها و فرهنگ بود، این منطقه یک ییلاق تابستانی برای اشراف بود. تراکم بامبوهای باستانی محیط سبز و ساکتی را فراهم کرده است.

در بزرگترین بازار ماهی دنیا، بازار تسوکیجی توکیو، بگردید

292424_202

این بازار عمده فروشی روزانه ۳۰۰۰ تن غذای دریایی را به رستوران ها، عمده فروش ها و خواربار فروشی های ژاپن و خارج از ژاپن جابجا می کند. در میان ردیف ها راه بروید و چیزهایی که تابحال فکر نمی کردید بتوان از دریا صید کرد را در این بازار مشاهده کنید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.